Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 7. 2017
Zabil ji manžel?

Pavlu hledá policie čtyři měsíce. Děti už nevěří, že se vrátí!

Zdroj: TV Nova

Uplynuly přesně 4 měsíce od chvíle, kdy beze stop zmizela matka dvou dětí z Hodonínska Pavla Zálešáková. Její manžel spáchal sebevraždu a případ, který má pravděpodobně násilné pozadí, skončil ve slepé uličce.

Na případu bylo od začátku něco podezřelého. Pavla Zálešáková byla vzorná matka a své děti by prý nikdy neopustila. Doma přitom nechala všechny doklady a od té doby ji nikdo neviděl.

 

Policisté v rojnicích a se psy prohledávali lesy na Ždánicku a do vyšetřování se krátce poté zapojila kriminálka. Syn pohřešované potvrdil, že rodiče spolu měli vážné spory. Tvrdil, že byla matka svému manželovi nevěrná.

 

Policisté mají podezření, že zhrzený muž svoji ženu zavraždil. Krátce po vyhlášení pátrání skočil pod vlak. Matka pohřešované nám potvrdila, že se choval velmi zvláštně. "Měl změny osobnosti, jako by byl nemocný," popsala matka pohřešované ženy Marie Šprtová.

 

Pravdu si odnesl do hrobu a kriminalisté se už čtyři měsíce marně snaží záhadné zmizení rozlousknout. Prohledali lesy v okolí bydliště i vrtulníkem s termovizí, ale po pohřešované jako by se slehla zem.

 

 

Poslední nadějí na posun ve vyšetřování jsou myslivci a houbaři. Ti by mohli v lesích objevit například mobilní telefon, oblečení a v nejhorším případě i ostatky. Šestnáctiletý Jarek a o pět let mladší Barbora mají za sebou čtvrt roku beznaděje a přestali už věřit, že je matka naživu.

 

První prázdniny bez rodičů zvládají statečně a učí se žít samostatně. Roli náhradní matky převzala jejich teta. "Jsem jejich opatrovnice a chci, aby dobře vyrostli," svěřila se Lenka.

 

Podobný případ záhadného zmizení vyšetřují už čtyři roky policisté na Lounsku. Jana Paurová, matka čtyř dětí se stihla svěřit kamarádce, že má strach z manžela, a od té doby ji nikdo neviděl. Pavel Paur dostal podmínku za domácí násilí. Tělo se dodnes nenašlo.

epa TN.cz