Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 11. 2016
Zneužívání přes Facebook

Pedofil lákal z chlapce nahé fotky. Matku čekalo šokující odhalení

Dítě u počítače
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Třináctiletý Barry z Anglie si prožil hrůzný zážitek. Na Facebooku si s ním začala psát devatenáctiletá dívka. Poslal jí své nahé fotky, když to ale zjistila jeho matka, pojala podezření, že si Barryho vyhlédl pedofil. Nemýlila se. A co hůř, chlapce po internetu zneužíval jeho vlastní otec!

Třináctiletý Barry vyrůstal jen s matkou Jeanette a s jejím novým partnerem Stuartem. S otcem se od pěti let nestýkal. Jako dvanáctiletý ale jednou přišel ze školy, brečel a matce řekl, že chce poznat svého biologického otce. Společně s otčímem jej vyhledali na Facebooku. Barry si s ním začal psát, jeho matka ale znala přihlašovací údaje k Barryho účtu.

 

Zpočátku neviděla nic podezřelého. Barry si se svým otcem Ianem normálně povídal. Jednou ji ale překvapili, když je společně potkala ve městě. Když ale Barry trval na tom, že chce s otcem trávit čas i ve skutečnosti, nejen přes sociální sítě, matka nakonec souhlasila.

 

Když jí přišel dopis ze školy, že Barryho chování se mění a že vůči spolužačce používal nevhodné výrazy, začala mít matka podezření, že se něco děje. Chlapci tak zkontrolovala účet na Facebooku. Z toho, co uviděla, se málem zhroutila. Barry si povídal s krásnou devatenáctiletou dívkou.

 

 

"Ta holka vedla otevřeně sexuální řeči. Žádala Barryho, aby se dotýkal na intimních místech a aby jí posílal své nahé fotografie," citoval Jeanette deník Daily Mirror. Dívka samozřejmě Barrymu své fotografie neposílala, vždycky našla nějakou výmluvu, proč to nejde.

 

Jak se ale matka začetla hlouběji do zpráv, zjistila, že dívka mluví o Barryho otci Ianovi. Třináctiletému chlapci psala, jak si s jeho otcem užívala přes webovou kameru a porovnávala jeho a Barryho přirození. Jak Jeanette zjistila ze zpráv, které si Barry vyměnil s Ianem, byl to právě jeho otec, kdo chlapci "dívku" představil, napsal mu, že má ráda sprosťárny a řekl mu, aby dělal, co po něm dívka chce.

 

 

Rodina tak záhy pochopila, proč Ian dal Barrymu počítač s webkamerou. Okamžitě zavolala policii, která chlapcova otce zatkla. Ten se k sexuálním zločinům přiznal. Od soudu odešel s dlouholetým vězením a se zákazem po propuštění mluvit s dětmi mladšími 16 let.

 

Matka se rozhodla příběh zveřejnit. Její syn je stále hrůzným zážitkem zasažený. Jeho prospěch se velmi zhoršil, má psychické problémy a musí navštěvovat psychologa. Podle Jeanette se ale každým dnem pomalu lepší.

vbo TN.cz