Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
žádá o kastraci

Pedofil osahával malého chlapce. Objevili tak jeho staré zločiny

Zdroj: TV Nova

Na lavici obžalovaných u Krajského soudu v Olomouci usedl muž, který je souzený za sexuální obtěžování malého chlapce. Jenže policistům se během vyšetřování podařilo zjistit, že pedofil má na svědomí případů daleko víc. Některé z nich jsou staré bezmála 20 let.

Dlouhá léta žil tento muž navenek spořádaným životem. Nikdo z jeho známých netušil, jakou má minulost. V roce 2014 se ale neudržel a sexuálně obtěžoval malého chlapce. Za to dostal u Okresního soudu v Bruntále podmínku.

 

Jenomže vyšetřování tehdy policisty přivedlo na jeho starší a závažnější prohřešky. "Podle obžaloby se měl obžalovaný trestné činnosti pohlavního zneužívání dopouštět v letech 1998 až 1999 a pokud se jedná trestné činnosti znásilnění, toho se měl dopouštět v letech 2002 - 2005," uvedl Michal Renda, mluvčí Krajského soudu v Olomouci.

 

 

V prvním případě se měl až příliš horlivě věnovat teprve osmiletému chlapci - synovi své kamarádky. V tom druhém zhruba stejně starému chlapci na letním táboře, který vedl. "Je to bohužel těch 15, 20 let, takže ono se mi to vrátilo spíš jako bumerang," připustil obžalovaný pedofil.

 

 

Chlapci, které osahával a fotil si je, to tehdy prý nebrali jako něco špatného. Byli malí a těmto praktikám nerozuměli. "Bych se těm klukům chtěl omluvit. Bohužel, nějaký slova k tomu nemám, můžu akorát říct, že je mi líto, že mě potkali. Je mi líto, že jsem jim provedl to, co jsem jim provedl," prohlásil obžalovaný.

 

Třiapadesátiletý muž už prý pochopil, že je pedofil a snaží se léčit. Navštěvuje psychologa a má údajně podanou žádost o kastraci. Za letité prohřešky, na které se už málem zapomnělo, se přesto může dostat až na 12 let za mříže.
 

tn.cz / gar