Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2017 20:48
Chce promluvit

Pelta slibuje: Řeknu, jak to bylo s dotacemi na sport!

Zdroj: TV Nova

Fotbalový boss Miroslav Pelta se chystá promluvit o kauze možného zneužívání sportovních dotací. Údajně čeká na ten správný čas. Právě kvůli této kauze jsou české sportovní svazy bez peněz.

Dotace zastavila bývalá ministryně školství Kateřina Valachová. S jejím nástupcem, Stanislavem Štechem, dnes jednal premiér Bohuslav Sobotka.

 

Před 44 dny opustil obviněný bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta vazební věznici. Od té doby se před veřejností skrývá. Podle jeho advokáta plánuje ale už brzy o kauze možného zneužívání dotací v českém fotbale promluvit.

 

Zatímco další obviněná - bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová, je stále ve vazbě, muž který jí měl být blízký nejen po pracovní stránce, si má podle některých médií po propuštění z věznice užívat v Řecku.

 

To ovšem Peltův právník Bronislav Šerák popřel slovy, že jeho klient je v Česku, ne v zahraničí. V Jablonci, kde Pelta bydlí, ovšem nikdo neotvíral.

Kvůli dotační kauze jsou ovšem bez peněz české sportovní svazy. Premiér Bohuslav Sobotka se dnes sešel s ministrem školství Stanislavem Štechem a zástupci svazů. Podle Štecha budou mít peníze na účtech do konce srpna. Značně kvůli tomu posílil i dotační tým.

 

"Dochází k určitému zklidnění situace ve sportovním prostředí, tak jak se daří ministerstvu postupně ty finanční prostředky schvalovat, rozdělovat a uvolňovat," těší premiéra Sobotku.

 

Premiér Sobotka i zástupci sportovních svazů jsou s výsledky dnešní schůzky spokojeni. Svazy ovšem několikrát zdůraznily, že situace v českém sportu je i přesto velmi vážná. Nejhůř jsou na tom svazy zaměřené na zimní sporty, které mají sezonu už za sebou.

pez, Jaroslav Brousil TN.cz