Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 11. 2017
obvinili ji

Pes se zakousl dítěti do obličeje i krku. Ženě (61) nyní hrozí vězení!

Stafordšírský bulteriér
Zdroj: Policie ČR
Stafordšírský bulteriér loni v říjnu napadl dvouletého chlapce.

Až dva roky za mřížemi hrozí ženě (61) ze Sokolovska, která loni neuhlídala psa své známé. Stafordšírský bulteriér v říjnu napadl dvouletého chlapce a způsobil mu vážná poranění v oblasti krku a obličeje. Podle policie šlo o nedbalost, protože žena byla majitelkou varována, že pes na děti útočí.

Incident, který se stal loni v říjnu na Sokolovsku, má pro 61letou ženu nepříjemné pokračování. Policie ji obvinila z těžkého ublížení na zdraví kvůli nedbalosti. Pes, kterého hlídala, totiž napadl dítě.

 

"Pes rasy stafordšírský bulteriér tehdy napadl dvouletého chlapce, kterému způsobil vážné poranění v obličeji. Chlapec byl se zraněním transportován do nemocnice, kde se musel podrobit i operativnímu zákroku. Jeho zranění v oblasti obličeje a krku bylo velmi vážné," sdělila mluvčí policie Kateřina Krejčí.

 

Pes tehdy po útoku utekl a tři dny po něm policisté, včetně policejních psovodů a odchytové služby, pátrali. Zvíře se nakonec vrátilo domů, dočasné majitelce ale nyní hrozí vězení.

 

 

"Po provedeném prověřování byly zjištěny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Sdělení obvinění si převzala 61 letá žena ze Sokolovska, která měla psa v dočasné péči. Žena dostatečně nezajistila psa, aby nepřišel do styku s malými dětmi i přesto, že byla majitelkou psa opakovaně upozorněna na skutečnost, že pes nesmí přijít do kontaktu s malými dětmi. Měl s nimi špatné zkušenosti a již v minulosti malé dítě napadl," dodala mluvčí.

 

Za přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí obviněné ženě v případě odsouzení vězení až na dva roky.

 

Podívejte se na reportáž o napadení chlapce:

lud TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama