Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 6. 2017
nezvyklý případ

Pes ukradl koště na cizí zahradě. S lupem v zubech ohrozil cyklisty

Zdroj: TV Nova

Neobvyklého zloděje natočily kamery při činu v Červené Vodě na Orlickoústecku. Jedné obyvatelce se ztratilo ze zahrady koště. Když se podívala na kamerový záznam, zjistila, že nešlo o žádného maskovaného lapku, ale o psa. Toho nikdo v sousedství nezná a ze zahrady zmizel i s koštětem v zubech.

"Kdyby měl párek, tak ukradne párek, to je pes, ale na co potřebuje koště, to nevím," řekla Šárka Maťašovská, majitelka koštěte. Tenhle zloděj nic cennějšího na dvoře nenašel, tak si vzal koště. Jeho přesun byl pro zvíře zřejmě náročný. Jen co přeskočil zábranu, utekl na ulici a prchal jako uličník.

 

Psa usvědčil kamerový systém. Paní Maťašovská se záhy dozvěděla, že zvíře na útěku málem shodilo známé z kola. Pes, který je podobného vzezření a má stejný zájem o košťata, se našel v Pardubicích. Jmenuje se Kim, ale zloděj to nejspíš nebude. Na prvního června, kdy se krádež stala, má alibi.

 

 

Komu pachatel patří, majitelka koštěte nezjistila. Úsměvný kriminální případ má šťastný konec, nářadí se našlo po dvou týdnech zhruba půl kilometru od domu.
 

has TN.cz
Reklama