Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2017
šťastný konec

Selhání učitelky: Chlapeček zmizel ze školky, našli ho o kilometr dál

Týraný chlapec Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Pětiletý chlapec zmizel ze školy v Písku. Ilustrační foto

Chvíle nepozornosti učitelky stačila k tomu, aby ze školky nepozorovaně odešel pětiletý chlapec. Dítě ušlo jeden kilometr, než ho našli ve městě.

Z písecké školky 1. března odešlo malé dítě. Zmizelo ve chvíli, kdy se učitelka vracela s dětmi ze zahrady. Nevšimla si hned, že chlapec chybí. Až  u nákupního centra, které je vzdélené jeden kilometr, si chlapečka všimla žena, která okamžitě zalarmovala policii. Informoval o tom portál iDnes. 

 

Policisté chlapce přivezli zpět do školky. V té chvíli po dítěti už zaměstnanci pátrali. Celá situace však mohla mít i špatný konec - ztracený hoch procházel kolem kruhového objezdu, nádraží a čtyřproudové silnice.

 

Rodina chlapce podle portálu podala stížnost na Českou školní inspekci. Ředitel školy Jan Adámek přiznal, že šlo o lidskou chybu. "Štěstím v neštěstí bylo, že se chlapci nic nestalo. Je to pro nás poučení a doufáme, že se nic podobného znovu nestane," řekl ředitel k situaci.

 

 

Školka zavedla nová pravidla, aby se celá situace neopakovala. Vychovatelé nově podstoupili školení, zvýšilo se také zabezpečení v objektu - bylo zavedeno odchodové tlačítko. Policie nikoho neobvinila, protože údajně nedošlo k porušení zákona.

 

Dítě ze ztratilo učitelce s 30letou praxí. Ve školce pracuje dál, vedení ji však udělilo postih v souladu se zákoníkem práce. Chlapec, který se ztratil, navštěvuje školku i nadále.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chlapec (5) zazvonil na sousedku: Zemřela nám maminka. Postaráte se o nás?

Učitelka nechtěla studentku pustit o hodině na záchod! Dívka za to vysoudila astronomickou částku

has TN.cz

Diskuze

5.6. | 12:13 haha33
0
Náhlasit nevhodný komentář
zlatá totalita, to ještě existovala pravidla i v předškolních zařízeních a prostě všude. Dneska si ty krá--y ta děcka ani nespočítají... Zásada že jedna na začátku a druhá na konci taky neplatí, vždyť si báby chtějí pokecat...
6.5. | 06:36 adnachiel
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Dělá se mi špatně při pomyšlení, co se mohlo stát. Divím se rodičům, že svého syna v té školce nadále nechali. Ta učitelka by měla dostat okamžitou výpověď a zákaz činnosti. Jen šťastnou náhodou je kluk ještě naživu.
5.5. | 22:54 luenell
0
Náhlasit nevhodný komentář
2/2 do nejbližší školky. Tam nikdo nechyběl, tak učitelky volaly policii, ze jim tam paní přivedla cizi děti a ta už měla nehlasene, ze se holcicky pohřešuji. Kvůli tomu jsem pak dala svoje děti jinam. Měly jít přesně do te školky kde se to stalo.
5.5. | 22:52 luenell
0
Náhlasit nevhodný komentář
1/2 To stejné se stalo v roce 2009 v Brne. Tam se takto ztratily dvě holcicky ze zahrady školky během dopoledne a zjistilo se to až si po obědě přišla pro jedno dítě maminka. Nejdřív ji řekli, ze dítě už někdo vyzvedl a pak se zjistilo, ze ne a děti chybí dvě. Našla je nějaká paní a přivedla je
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme