Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.6. 2017 07:04
Otrava tetrodotoxinem

Petr Kramný možná nezabíjel. Odborník přišel s novou teorií!

Petr Kramný
Zdroj: Profimedia

Příčinou úmrtí Moniky a Klárky Kramných v Egyptě nebyl zásah elektrickým proudem, ale otrava exotickým jedem, tetrodotoxinem. Svědčit o tom mají výpovědi, které Kramný učinil při prvních výsleších v Egyptě. S teorií přišel dlouholetý pracovník Ústavu patologické fyziologie Lékařské fakulty v Plzni Václav Žalud.

Podle závěrů egyptského patologa se Monika a Klárka otrávily neznámou látkou. Čeští patologové z Ostravy ale přišli s jiným závěrem. Uvedli, že obě ženy zabil elektrický proud. S tím ale nesouhlasí dlouholetý pracovník Lékařské fakulty v Plzni Václav Žalud, který se na redakci TN.cz obrátil s vlastní teorií, co se v egyptské Hurghadě před téměř čtyřmi lety stalo.

 

Podle něj byly skutečně Monika a Klárka otráveny. Zabíjet měl jed tetrodotoxin. S tím mají největší zkušenosti v Japonsku, kde je každoročně příčinou desítek úmrtí. Obsahují jej totiž některé ryby fugu a právě špatná příprava této delikatesy vede k otravám.

 

Podobné ryby, které obsahují tetrodotoxin, ježíci, žijí také v Rudém moři. "Byl jsem se potápět v Egyptě a instruktoři nás varovali, abychom se těchto ryb v žádném případě nedotýkali," řekl TN.cz Žalud.

 

Případem Kramný se zabýval i ministr spravedlnosti Robert Pelikán:

 

V orgánech některých ježíků se skrývá smrtelně nebezpečný tetrodotoxin. "K zabití dospělého člověka stačí jediný miligram této látky," upozorňuje Žalud. Příznaky, které Petr Kramný popsal při výsleších na egyptské policii mají odpovídat právě otravě tetrodotoxinem.

Jaké příznaky mají svědčit o otravě tetrodotoxinem zjistíte na následující stránce

 

vbo TN.cz