Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 3. 2017
otřesná tragédie

Petra roztrhala smečka lítých psů! Manželka se drží díky jediné věci

Agresivní pes usmrtil dítě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Říká se, že pes je nejlepším přítelem člověka. O necvičené smečce se to ale říct nedá. Doplatil na to i 34letý Peter ze Stupavy, kterého psi doslova roztrhali. Utrpěl taková zranění, že zemřel.

Tragédie, která se nedá ani slovy popsat, se stala 14. ledna u Devínského jezera na Slovensku. Ornitolog Peter se vydal pozorovat ptáky, k milované manželce, která na něj čekala s obědem, se ale už nikdy nevrátil, píše slovenský Nový čas.

 

Kolemjdoucí našli jeho tělo poseté hrozivými ranami. Později se ukázalo, že se na něj vrhla smečka vlčáků, které vlastnil chovatel Roman. Obývali pozemek jen pár metrů od tragédie. Podle místních psi už předtím lidi několikrát ohrozili. 

 

Kynologové upozorňují na to, že psi nikdy neútočí bez důvodu a mimo svoje teritorium. Jenže smečka psů se chová trochu jinak, tato navíc podle kynologů nebyla vycvičená. Psi nejspíš vyběhli ven a mysleli si, že si tak své teritorium rozšířili. Peter se v nesprávnou dobu ocitl na nesprávném místě.

 

 

Do vyšetřování se zapojili i znalci a na základě jejich předběžných závěrů veterinář v únoru psy utratil. Z usmrcení muže obvinila policie chovatele Romana. Pokud mu vinu dokážou, může skončit na dva až pět let za mřížemi.

 

Vdově po mladém ornitologovi Márii ale ani posun ve vyšetřování manžela nevrátí. Vyrovnat se s jeho ztrátou je pro ni o to horší, že se spolu těšili na příchod prvního děťátka. Chlapeček, který se narodil jen pár dní po Peterově pohřbu, ale tatínka nikdy nepozná. Snad alespoň vytoužené dítě pomůže mamince neskutečnou bolest překonat.

mom TN.cz
Reklama