Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 17:17
vážná poranění

Petrovi v USA rozdrtil lis pánev i kosti! Žije, nemá ale vyhráno

Student se zranil v hotelovém lisu na odpadky
Zdroj: Google Maps
Hotel Carousel v Ocean City

V kritickém stavu transportovali do nemocnice v Marylandu záchranáři na konci července dvacetiletého českého studenta Petra K., kterého zranil obří lis na odpadky. Mladík podle tamních médií potřebuje několik operací, jeho zdravotní stav by měl být ale stabilizovaný. Osud Petra lidem není lhostejný, už uspořádali i finační sbírku.

Neštěstí se stalo 29. července na východním pobřeží USA - u hotelu Carousel v Ocean City, kde byl dvacetiletý Petr K. na letní brigádě, informuje portál mdcoastdispatch.com. Na případ jako první upozornil deník.cz.

 

Mladík hledal boty v lisu na odpadky a kvůli tomu do něj měl i vlézt. Myslel si, že lis je vypnutý, ten se ale nečekaně spustil a Petrovi rozdrtil pánev a způsobil další těžká zranění.

 

V kritickém stavu byl student vrtulníkem transportován do nemocnice v Marylandu. Měl by být mimo ohrožení života, potřebuje ale hned několik operací. Kvůli tomu už vznikla i finanční sbírka s cílovou částkou pět tisíc dolarů (110 500 korun), která má Petrovi pomoct. Aktuálně je tam více než 7200 dolarů (přes 159 tisíc korun).

 

 

"Petr je daleko od své rodiny, ale naštěstí ho podporují spolupracovníci, přátelé a místní církev," píše se ve sbírce na GoFundMe.

 

Podle tamních médií by měl být mladík mimo ohrožení života, potřebuje ale několik operací. Peníze mají Petrovi a jeho rodině pomoct mimo jiné i s účty za léčbu, letenky, přepravu aj.

lud TN.cz