Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
jak to vidí tereza

Petra z Mise si musela vybrat mezi zdravím a dítětem. Šlo jí o život

Mise nový domov: Chorobná lámavost kostí komplikuje matce život! - 11
Zdroj: TV Nova
Petra si dítě nenechala vzít

Ve středu večer jste mohli sledovat premiérový díl pořadu Mise nový domov. Tentokrát jste se seznámili s osudem vážně nemocné Lenky, která trpí zvýšenou lámavostí kostí. Na statečnou ženu zavzpomínala moderátorka Tereza Pergnerová v pořadu Jak to vidí Tereza?

Lenka si toho v životě vytrpěla hodně. Trpí totiž vzácnou chorobou, která se projevuje zvýšenou lámavostí kostí. Za svůj život si jich už zlomila víc než šedesát. Naposledy utrpěla vážnou zlomeninu kostrče, přitom jen spadla ze sedačky.

 

S osmiletým synem Viktorem bydlí v České Lípě. Tatínek chlapce je opustil, a tak zůstala na všechno sama. Rekonstrukce domu jí ale život značně zjednodušila. Dřív musela v kuchyni předvádět přímo akrobatické kousky, dnes si může police i desku snížit tak, jak potřebuje.

 

"Petra je nesmírně silná žena, která ve svém životě zacílila na to být silná,“ myslí si Tereza. Nenechala si vzít ani možnost, aby se stala matkou, i když to pro ni bylo hodně nebezpečné. "Upozorňovali ji na to, že mít vlastní dítě a být těhotná je riziko pro ni, ale i pro její miminko," popsala Tereza.

 

 

Petra ale všechny prognózy hodila za hlavu a prosadila si svou bez ohledu na to, co to přinese. Naštěstí všechno dopadlo dobře. "Všechny ale napadne, že cesta mohla být úplně jiná. Ona mohla být fatálně poraněna, miminko se mohlo narodit se stejnou poruchou. Na mě je to rozhodnutí příliš odvážné, já víc stojím nohama na zemi. Asi bych se nechala víc ovládnout svým strachem," přiznala Tereza.

 

Co bylo podle Terezy zlatým hřebem celé rekonstrukce? A co Petru nejvíc dostalo? Celý díl pořadu Jak to vidí Tereza? si můžete pustit na NOVA Plus. Tady si také můžete zdarma pustit středeční díl Mise nový domov. Všechny díly jsou ke zhlédnutí na VOYO.

 

Připomeňte si středeční díl Mise nový domov:

mom TN.cz