Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 21:09
čeká na rozsudek

Pfeifer u soudu: Úmyslně šířil HIV, nakazil muže i děti, tvrdí obžaloba!

Zdroj: TV Nova

Před ústeckým krajským soudem stanul muž, který měl šířit virus HIV. Podle záznamů byl nakažený od roku 2013, přesto měl údajně pohlavní styk se spoustou mužů, aniž by je o své nemoci informoval. U tří jeho partnerů se virus HIV potvrdil. Jednomu z nich bylo pouhých 14 let.

Zdeněk Pfeifer podle obžaloby vyhledával sexuální kontakty na mosteckém koupališti nebo přes internetové seznamky. Od roku 2013 mělo jít až o několik tisíc mužů. Minimálně v 27 případech je prý ale neinformoval o tom, že je nakažený virem HIV. Pohlavní styk měl podle policie i s chlapci, kterým ještě nebylo 15 let.

 

"Na obžalovaného jsem podal obžalobu celkem pro sedm trestných činů, z těch nejzávažnějších bych jmenoval zločin těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci," sdělil dozorující státní zástupce Vladimír Jan. Lékaři u tří jeho partnerů zjistili, že jsou také nakaženi virem HIV.

 

 

Pfeifer po svém obvinění zmizel v Thajsku, kde se živil jako instruktor potápění. Také tam si podle informací tamní policie užíval nezávazného sexu bez ochrany. V lednu ho Thajsko vydalo zpátky do České republiky. Před soudem se Pfeifer hájí tím, že pokaždé používal ochranu. Rozsudek by mohl padnout ve čtvrtek.

Martin Kočárek/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 12:36 allanaldik
3
A kolik dostanou ti co mohou byt nakazeni od tech dvou prostitutek, kdyz jich ...
20.6. | 11:15 Ladislav Bartošek
0
Usednout ptaka a je pokoj on zdechne a je klid.
20.6. | 11:15 Ladislav Bartošek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Usednout ptaka a je pokoj on zdechne a je klid.
19.6. | 22:29 pe do
1
Náhlasit nevhodný komentář
Další diskriminovná menšina, je jich 4% ale tvoří 90% HIV pozitivních.
19.6. | 19:57 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Šíření HIV se dá brát pouze jako VRAŽDA provedená obzvláště odsouzeníhodný způsobem a jediný možný trest je doživotní samotka a ukončení léčby HIV!
19.6. | 17:50 x x
1
Náhlasit nevhodný komentář
no tohle je trochu průser
19.6. | 13:23 konec-islamu
3
Náhlasit nevhodný komentář
Raději bych dlouhé umírání nositelů viru HIV vyměnil za jejich rychlou smrt do dvou dnů. Tím by rychle vychcípali všichni nakažení a lidstvo by bylo čisté.
19.6. | 12:36 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
A kolik dostanou ti co mohou byt nakazeni od tech dvou prostitutek, kdyz jich je kolem 1 tisice? Ano je mozne ze nejsou nakazeni ale muze to byt i obracene ze jsou nakazeni a dal siri pohlavni chorobu. Tem se NIC nestane?Vedi o tom ze meli nechraneny sex s pohlane nemocnou osobou.Ted dal siri nemoc.