Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 21:09
čeká na rozsudek

Pfeifer u soudu: Úmyslně šířil HIV, nakazil muže i děti, tvrdí obžaloba!

Zdroj: TV Nova

Před ústeckým krajským soudem stanul muž, který měl šířit virus HIV. Podle záznamů byl nakažený od roku 2013, přesto měl údajně pohlavní styk se spoustou mužů, aniž by je o své nemoci informoval. U tří jeho partnerů se virus HIV potvrdil. Jednomu z nich bylo pouhých 14 let.

Zdeněk Pfeifer podle obžaloby vyhledával sexuální kontakty na mosteckém koupališti nebo přes internetové seznamky. Od roku 2013 mělo jít až o několik tisíc mužů. Minimálně v 27 případech je prý ale neinformoval o tom, že je nakažený virem HIV. Pohlavní styk měl podle policie i s chlapci, kterým ještě nebylo 15 let.

 

"Na obžalovaného jsem podal obžalobu celkem pro sedm trestných činů, z těch nejzávažnějších bych jmenoval zločin těžkého ublížení na zdraví a šíření nakažlivé nemoci," sdělil dozorující státní zástupce Vladimír Jan. Lékaři u tří jeho partnerů zjistili, že jsou také nakaženi virem HIV.

 

 

Pfeifer po svém obvinění zmizel v Thajsku, kde se živil jako instruktor potápění. Také tam si podle informací tamní policie užíval nezávazného sexu bez ochrany. V lednu ho Thajsko vydalo zpátky do České republiky. Před soudem se Pfeifer hájí tím, že pokaždé používal ochranu. Rozsudek by mohl padnout ve čtvrtek.

Martin Kočárek/ lud TN.cz