Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2017 13:06
chtěla ho postrašit

Píchla příteli injekci a řekla, že do hodiny zemře. Hrozí jí tvrdý trest

Zdroj: TV Nova

K soudu se vrací případ bývalé zdravotní sestry Šárky Groerové ze Šumperka. Podle obžaloby se v květnu roku 2013 pokusila zabít svého tehdejšího přítele. Za to ji soudy před časem potrestaly podmíněným trestem. Státní zástupkyně se ale rozhodla pro odvolání.

Případ Šárky Groerové zaměstnává soudy už dva roky a brzy se znovu vrátí do soudní síně - tentokrát k olomouckému Vrchnímu soudu. Bývalá zdravotní sestra, která roky pracovala v šumperské nemocnici, pod záminkou očkování píchla svému bývalému příteli injekci - krátce na to mu řekla, že do hodiny zemře.

Reklama

 

V injekční stříkačce totiž byla látka, která oslabuje dýchací svalstvo. Totéž provedla i sobě. Teprve po několika minutách muži prozradila, že ho tímto velmi neobvyklým způsobem chtěla jen naštvat a hlavně postrašit. Látka, kterou injekcí aplikovala, byla totiž stará a navíc jí bylo málo.

 

To ale stačilo, aby se dostala před soud. Podle původní obžaloby jí hrozily tři roky vězení za ublížení na zdraví a vyhrožování. Policisté nakonec její počínání překvalifikovali na pokus o vraždu.

 

 

Přesto loni od krajského soudu odešla jen s podmíněným trestem. To se ale nelíbí státní zástupkyni, podle které je tento trest nepřiměřeně nízký. Před Groerovou, která si po vynesení rozsudku určitě oddechla, tak znovu stojí hrozba mnohaletého vězení.

mom/Petr Zapletal TN.cz
Reklama