Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.10. 2017 10:03
povolební plány

Piráti Zemana nepodpoří: Měl by jako prezident skončit, míní Bartoš

Podle Bartoše už Zeman na vykonávání prezidentské funkce nestačí

Ve volbách skončili Piráti na třetím místě a už teď mají velké plány, co všechno by chtěli v Česku změnit. Zasazují se hlavně o větší otevřenost a transparentnost státu. Mají jasno v tom, která ministerstva by pro sebe chtěli, kdyby tu možnost měli, i v tom, jestli podpoří současného prezidenta Miloše Zemana.

Ačkoli Miloš Zeman označil lídra Pirátů Ivana Bartoše za jednu z nejvýraznějších tváří letošních voleb, s podporou Pirátů při prezidentských volbách počítat nemůže. Bartoš se v rozhovoru pro Aktuálně.cz vyjádřil v tom smyslu, že Zeman nesplňuje 10 základních kritérií, které si Piráti pro případnou podporu prezidentského kandidáta stanovili.

 

Zmínil například to, že prezident by měl být především reprezentativní a ctít ústavu a její zvyklosti. Vadí mu také to, že prezident neuznává, že zahraniční politiku určuje vláda, ale vystupuje sám za sebe. Podle Bartoše už není Zemanův zdravotní stav takový, aby mohl funkci nadále vykonávat, a měl by skončit.

 

 

Ačkoli zatím není rozhodnuto o tom, jestli Piráti skončí ve vládě nebo v opozici, pokud by si mohli vybrat, usilovali by především o ministerstvo průmyslu. Chtějí totiž prosadit průmyslovou revoluci 4.0. Ministerstvo financí by chtěli kvůli EET a zjednodušení daní, rádi by měli zástupce také na ministerstvu kultury a školství.
 

mom TN.cz