Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 7. 2018
Požár střechy

Plameny pohltily podkroví domku! Majitelé měli obrovské štěstí

Zdroj: TV Nova

Nymburští hasiči ráno vyjížděli k požáru rodinného domu v Milovicích. Plameny zachvátily střechu a ohrožovaly i okolní domy. Zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči a nikdo nebyl zraněn.

Krátce po sedmé hodině ráno vyrazilo na místo zhruba deset hasičských jednotek ze Středočeského kraje. Plameny pohltily střechu a podkroví rodiného domu a ohrožovaly i dvě sousední stavby.

 

Hasiči zasahovali v dýchací technice a zřídili čerpací stanoviště v nedalekém zemědělském areálu. Vyhlásili 2. stupeň požárního poplachu, kromě vlastního hašení museli chránit i sousední domy. Policie uzavřela také přilehlou komunikaci.

 

 

V době požáru uvnitř domu nikdo nebyl. Rodina, která tam bydlí, je na dovolené. Teprve před čtrnácti dny dokončili rekonstrukci podkroví. Jednou z možných příčin by tak mohla být chyba v elektroinstalaci.

 

Zhruba po třech hodinách hasiči dostali plameny pod kontrolu, začali vyklízet půdní prostor a vyhledávat skrytá ohniska. Okolní domy se jim podařilo ochránit. Dohašování ale bylo nebezpečné, protože se část střechy propadla. Co bylo skutečně příčinou požáru i rozsah škod, určí další vyšetřování.

 

Plné ruce práce měli také hasiči v Humpolci, kde bojovali v noci na čtvrtek dlouhé hodiny s obřím požárem truhlárny. Škoda se vyšplhala na 16 miliónů korun, plameny budovu zcela zničily. Navíc není vyloučeno, že objekt někdo zapálil úmyslně.

 

Podívejte se na reportáž: 

 

 

Hořet tu totiž začalo poprvé už včera navečer. Krátce po uhašení a odjezdu hasičů se tu poté plameny objevily znovu. Případ si převzali kriminalisté.

 

Vyšetřovatelé budou vyslýchat i majitele truhlárny. Zajímat je bude hlavně to, jestli existují důvody, proč by někdo objekt chtěl zapálit úmyslně. Je také otázkou jestli měl majitel objekt i stroje uvnitř pojištěné.

Jan Mareš/epa TN.cz
Reklama