Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.6. 2017 14:07
GALERIE Rady a tipy!

Plánujete zakoupit pergolu? Odborník řekl, na co si dát pozor!

www.wood-intex.cz

Pergoly se staly součástí domů i okrasou zahrad. Vypadají dobře, ale také přinášejí majitelům určité soukromí a úkryt před deštěm i sluncem. Odbornice řekla TN.cz, nad čím máte před koupí přemýšlet.

Nejprve je potřeba si ujasnit, kde bude pergola stát. "Je důležité promyslet, jestli bude navazovat na dům jako zastřešení terasy, nebo zda bude samostatně umístěná v zahradě," řekla Marcela Sedláková z firmy Vestas, která se zabývá výrobou pergol.

 

"Dále je nutné pergolu zakomponovat do celkového vzhledu domu nebo zahrady – k modernímu domu budeme vybírat pergolu s jednoduchými rovnými prvky, bez ozdob, k dřevostavbě v můžeme zvolit rustikální typ pergoly," dodala Sedláková.

 

17

GALERIE: Pergoly

Zdroj: Thinkstockphotos

Pergoly - 1

Hodnocení:

 

Na co dát pozor

Výběr by neměl končit pouze u ceny. "Určitě je nutné porovnat provedení pergoly, použitý materiál - jak na konstrukci, tak na případné zastřešení," vysvětlila.

 

Ověřte také společnost, u které se chystáte objednávku udělat. "Jak dlouho je dodávající firma na trhu? Má v této oblasti zkušenosti?" tvrdí odbornice.
 

Módní jsou zastřešené terasy

"V současné době jsou velmi žádané pergoly u zdi domu, tzv. zastřešení terasy. Prodloužíme si tím obytný prostor domu o venkovní posezení, které je chráněné proti nepřízni počasí, a tak nás při posezení s přáteli nebo při rodinném grilování nepřekvapí déšť," řekla.

 

"Umístěním tepelných zářičů na plyn nebo elektřinu si můžeme sezónu prodloužit od jara do podzimu. Také venkovní sedací nábytek je chráněný před deštěm, případně sněhem a můžeme ho na terase ponechat po celý rok," dodala.

 

 

Údržba pergoly

Podle odbornice jsou v současné době na trhu velmi kvalitní nátěrové hmoty, které umí dřevo ochránit před škůdci a povětrnostními vlivy. "Údržba dřevěné pergoly jednoduchá. Stačí nátěr obnovit 1x za 5-6 let, podle dispozice umístění," vysvětlila.

 

Stále je čas si pergolu letos pořídit

I když je nyní plná sezóna, na českém trhu je řada firem, které jsou schopny realizovat stavbu pergoly do několika týdnů. Takže léto můžete trávit už pod vlastní pergolou.

has TN.cz