Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2016 20:43
VELKÝ PŘEHLED Platy a odměny

Platy na ministerstvech: Úředníci dostávají i MILIONOVÉ odměny!

Zdroj: TV Nova

Zatímco průměrný plat v Česku je asi 27 tisíc, pracovníci ministerstev berou statisíce. Dostávají navíc rekordní odměny, jeden náměstek dostal bonus přes milion! Průměrně si nejvyšší zaměstnanci přišli za rok 2015 asi na milion a půl.

Současná vláda se chlubí svou transparentností, přesto některé rezorty nechtěly zveřejnit odměny svých zaměstnanců. Ministerstvo zahraničí poskytlo pouze souhrnné informace - za rok 2015 dalo za platy téměř 686 milionů korun, přes 37 milionů z toho šlo na odměny.

 

Průměrný plat náměstka za loňský rok přesáhl milion korun, ředitelé odborů brali i o polovinu méně. Nejvyšší plat pobírá náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Petr Šimerka, za rok 2015 si přišel na milion a půl. Měsíčně berou náměstci asi 90 tisíc.

 

I bonusy byly letos rekordní. Odměny pro náměstky se nejčastěji pohybovaly mezi 300 a 200 tisíci, šéfové odborů dostali znovu méně - průměrně asi 100 tisíc. Ministerstva školství, spravedlnosti a kultury poskytla seznam udělených bonusů i s odůvodněním. Ministři zmiňovali hlavně pracovní nasazení, správné plnění funkce a práci na významných úkolech.

 

Podívejte se na seznam platů a odměn na jednotlivých ministerstvech:

113

GALERIE: Platy a odměny ministerstev za rok 2015

Platy a odměny státních úředníků na ministerstvech (rok 2015) - Ministerstvo dopravy České republiky

Hodnocení:

 

Obrázky v galerii zvětšíte šipkou v pravém dolním rohu

 

Nejvyšší odměna se vyšplhala na neuvěřitelných 1,3 milionu. Dostal ji nejmenovaný náměstek ministerstva průmyslu a obchodu a šlo prý o motivační pobídku. Ministr Jan Mládek také uvedl, že rekordní odměnu dostali ti, kterým se podařilo vyčerpat evropské dotace.

 

 

Až daleko za ním se s bonusem 440 tisíc umístil náměstek ministerstva zemědělství Zdeněk Adamec a Patrik Košický z ministerstva kultury s odměnou 415 tisíc. Bonus 420 tisíc dostal také nejmenovaný náměstek ministra vnitra.

 

Některé rezorty se rozhodly uvést měsíční platy, jiné roční. Další ministerstva poslala mzdy za celý rok 2015 s tím, jak dlouho úředníci na odboru pracovali.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE JOB! Andrea Verešová vydělává balík! Za hodinu má to, co nevydělá většina lidí za měsíc

Na kolik si přijdou nejlépe placené zpěvačky? Z toho se vám protočí dolárky v očích!

epa / mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.3. | 19:30 petalinos
42
Pěkné svinstvo.Tady dostavaji desetitisícové odměny ale hlavně že poslanci se ...
3.3. | 22:13 macek289
-8
Státní úředníci si určitě ty platy a odměny zaslouží. Oni vytvářejí hodnoty. ...
4.3. | 20:35 undatra
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je podobné , jako když Milouš kritizoval Zagorovou za její příjem .Jednou je ten či onen ředitel , náměstek ap. tak má nárok na nadstandardní plat i odměny .No a vy tam dole buďte rádi i za to málo co máte .Když budete mít víc , stejně to prochlastáte nebo promr*áte za vo*oviny .
4.3. | 16:01 jiri-z-prahy
1
Náhlasit nevhodný komentář
V jedné knize z minulého století :"Běh znaveného koně" jsem se dočetl jak vedoucí pracovník dává odměnu za vynález. Dotyčnému se výše odměny nelíbila, tak se dohodl, že polovinu vrátí vedoucímu a ejhle. Najednou to byla podstatně jiná částka. Nemůže to být něco podobného?
4.3. | 15:53 jiri-z-prahy
0
Náhlasit nevhodný komentář
V jedné knize: "Běh znaveného koně" z minulého století se popisuje udělení odměny za vynález. Dotyčnému se nelíbila výše odměny, tak se dohodl s vedoucím o rozdělení na polovic. A ejhle, najednou to bylo podstatně víc! Nemůže to být něco podobného?
4.3. | 11:12 Ton Alfonso
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Každý hlupák mě tu fascinuje jak se tu rozčiluje ale že tu 27 let vládnou jen dvě strany co se střídají každých 8 let i když je všechno rozkradené díky těm to stranám nikomu nevadí.Tak proč je vy hlupáci volíte už 27 let pořád dokola do sněmovny,protože za všechno můžou komunisti co vše rozkradli .
4.3. | 11:00 Milan Brejcha
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jó dřou jak koně - chudáci !!!!
4.3. | 10:16 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
A co šalamounův mylnář bez prověrky?Šalamoun si tak jenom cintá pentli - bez prověrky mlynář vyletí.
4.3. | 10:14 reypal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Proč by ti kašpaři nerozhazovali,když je nikdo nelimituje a nedávají to ze svého? Podřízeného přeplácí většina šéfů,aby se neprozradilo,že vedoucí už na svůj post nemá.A když o vezmeme od přízemí,jak to pak vypadá ve 20 patře?A začína to u radních, posranců,vládních poskoků a končí ministránků.
4.3. | 00:06 petalinos
4
Náhlasit nevhodný komentář
a ten ocas na te fotce by taky zasloužil do zubu že se tak debilně směje
4.3. | 00:02 petalinos
7
Náhlasit nevhodný komentář
a na kterou p iču je tam tolik naměstku,ředitelu odboru.Proč tam nedáte i jmena těch předraženřch zmetku kteři tam ho vno dělají a přesny rozpis naplně "práce" každý ten zmetek tam má sekretářku a i dvě aby mu tam dělaly rozhodnožky
3.3. | 23:29 vlado-tepes
8
Náhlasit nevhodný komentář
Rekruti Islámského státu proudí přes Česko! Chtějí bojovat**Ach jo,když před něčím takovým varoval Pán Prezident Miloš Zeman,všichni hlupáci a sluníčka ho zatracovali a ejhle on měl zase jako vždy pravdu!V ČR není lepší a chytřejší politik než je náš Taťka Zeman.Přeji hodně zdraví Pane Prezidente!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme