Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2016 20:43
VELKÝ PŘEHLED Platy a odměny

Platy na ministerstvech: Úředníci dostávají i MILIONOVÉ odměny!

Zdroj: TV Nova

Zatímco průměrný plat v Česku je asi 27 tisíc, pracovníci ministerstev berou statisíce. Dostávají navíc rekordní odměny, jeden náměstek dostal bonus přes milion! Průměrně si nejvyšší zaměstnanci přišli za rok 2015 asi na milion a půl.

Současná vláda se chlubí svou transparentností, přesto některé rezorty nechtěly zveřejnit odměny svých zaměstnanců. Ministerstvo zahraničí poskytlo pouze souhrnné informace - za rok 2015 dalo za platy téměř 686 milionů korun, přes 37 milionů z toho šlo na odměny.

 

Průměrný plat náměstka za loňský rok přesáhl milion korun, ředitelé odborů brali i o polovinu méně. Nejvyšší plat pobírá náměstek ministerstva průmyslu a obchodu Petr Šimerka, za rok 2015 si přišel na milion a půl. Měsíčně berou náměstci asi 90 tisíc.

 

I bonusy byly letos rekordní. Odměny pro náměstky se nejčastěji pohybovaly mezi 300 a 200 tisíci, šéfové odborů dostali znovu méně - průměrně asi 100 tisíc. Ministerstva školství, spravedlnosti a kultury poskytla seznam udělených bonusů i s odůvodněním. Ministři zmiňovali hlavně pracovní nasazení, správné plnění funkce a práci na významných úkolech.

 

Podívejte se na seznam platů a odměn na jednotlivých ministerstvech:

113

GALERIE: Platy a odměny ministerstev za rok 2015

Platy a odměny státních úředníků na ministerstvech (rok 2015) - Ministerstvo dopravy České republiky

Hodnocení:

 

Obrázky v galerii zvětšíte šipkou v pravém dolním rohu

 

Nejvyšší odměna se vyšplhala na neuvěřitelných 1,3 milionu. Dostal ji nejmenovaný náměstek ministerstva průmyslu a obchodu a šlo prý o motivační pobídku. Ministr Jan Mládek také uvedl, že rekordní odměnu dostali ti, kterým se podařilo vyčerpat evropské dotace.

 

 

Až daleko za ním se s bonusem 440 tisíc umístil náměstek ministerstva zemědělství Zdeněk Adamec a Patrik Košický z ministerstva kultury s odměnou 415 tisíc. Bonus 420 tisíc dostal také nejmenovaný náměstek ministra vnitra.

 

Některé rezorty se rozhodly uvést měsíční platy, jiné roční. Další ministerstva poslala mzdy za celý rok 2015 s tím, jak dlouho úředníci na odboru pracovali.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE JOB! Andrea Verešová vydělává balík! Za hodinu má to, co nevydělá většina lidí za měsíc

Na kolik si přijdou nejlépe placené zpěvačky? Z toho se vám protočí dolárky v očích!

epa / mom TN.cz