Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2017 21:01
3,5 promile

Pluhoval sníh úplně namol! Pil celou noc, aby se mu "líp jezdilo"

Zdroj: TV Nova

Sníh a vítr trápí sever Čech už od začátku týdne. Do ulic každé ráno vyjíždí desítky pluhů a sypačů, ne všichni řidiči k tomu jsou ale způsobilí. V Bedřichově na Jablonecku museli policisté řešit případ zcela opilého pluhaře, který v klidu přiznal, že se na závěje posilnil.

Zatímco někde cestáři pomáhají a vyprošťují uvízlá auta, jeden pluhař si s ničím hlavu nelámal. Byl totiž úplně opilý! Policisté řešili tento šokující případ v úterý odpoledne v Bedřichově na Jablonecku.

 

Šofér traktoru při hrnutí sněhu zavadil radlicí o auto řidičky, která za ním zastavila, protože si nebyla jistá, zda projede. "Řidič traktoru vystoupil, aby zjistil, zda může zajet více k pravému okraji. Následně začal couvat a při tom zadní radlicí traktoru narazil do pravého boku Hyundaie," uvedla policie.

 

Když na místo dorazila hlídka, nestačila se divit. Řidič do přístroje nadýchal 3,5 promile alkoholu! A ani nezapíral. Popíjel prý celou noc a pak, aby se mu lépe pluhovalo, si dal ještě 3 piva a 3 rumy. Hlídka mu na místě zabavila řidičský průkaz.

 

 

"Ještě téhož dne policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který nyní řidiči traktoru hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců až na tři léta," dodala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

epa tn.cz / TV Nova