Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2016 21:39
Smutný příběh

Po 3 měsících v kómatu porodila Češka zdravé dítě, neprobralo ji to

Zdroj: TV Nova

Veronika Tlustá byla v 5. měsíci těhotenství, když v říjnu nabourala. Utrpěla závažné poranění mozku i krční páteře a zůstala v bezvědomí. Po třech měsících porodila v brněnské fakultní nemocnici císařským řezem zdravého chlapečka. Její stav se ale lepší jen pomalu.

Loni v říjnu utrpěla třiatřicetiletá těhotná žena při dopravní nehodě vážné poranění mozku a krční páteře, po kterém zůstala v bezvědomí. Lékaři ve Fakultní nemocnici Brno čekali, dokud dítě nedoroste do porodní váhy, a na konci ledna žena porodila císařským řezem.

 

Narodil se jí zdravý chlapeček, vážil 1970 gramů a příbuzní ho pojmenovali Daniel. Po několika týdnech strávených v nemocnici si ho odvezla švagrová rodičky. Lékaři doufali, že porod ženu "probudí", maminka ale své dítě zatím neviděla.

 

14

GALERIE: Žena v kómatu porodila dítě

Zdroj: TV Nova

Žena v komatu porodila dítě - 4

Hodnocení:

 

"Pacientka je v perzistentním vegetativním stavu, což znamená že nereaguje na vnější podněty, ale má stabilní vegetativní funkce," uvedl tiskový mluvčí FN Brno Pavel Žára. Její stav se ale přece jen trochu lepší. Začala otevírat oči, snaží se posadit a fixuje pohled.

 

 

Žena ale zatím nenavázala kontakt. Teď ji čeká převoz do nemocnice v pražských Střešovicích, kde se na podobné případy specializují. Rodina včetně maminky, která ji navštěvuje každý den, věří, že se nakonec uzdraví a svého chlapečka spatří.
 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj porod? Prožila jsem klinickou smrt!

VÁŠ PŘÍBĚH: Porod byl pekelný! Bojím se mít druhé dítě!

VAŠE PŘÍBĚHY: Už v šestnácti vím, že nikdy nebudu mít děti

ZPOVĚĎ: Vymyslela jsem si, že jsem těhotná, abych zachránila vztah

Ztratil paměť a zapomněl na manželku. Poté se ale stalo něco jako z romantického filmu

Nejděsivější můra: 12 let v kómatu viděl a slyšel, rodina ho však odepsala. Potom se probral...

epa TN.cz