Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 9. 2017
smrtelná nehoda

Po nárazu do stromu zbyl z auta jen vrak, řidič neměl šanci přežít

Zdroj: TV Nova

Život muže (†59) vyhasl v noci u Přečkovic na východě Moravy. Řidič Škody Octavia tam v plné rychlosti narazil do stromu. V okolí Uherského Hradiště je to letos už pátá smrtelná nehoda.

Na první pohled rovná silnice bez prudkých zatáček a záludností. Do nedalekých Přečkovic zbývalo řidiči Škody Octavia posledních pár set metrů. Jeho život ale vyhasl v totálně zdemolovaném autě na dohled od obce.

 

"Z neznámých příčin vjel mimo komunikaci, přičemž narazil do stromu. Muž při nehodě utrpěl vážná zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel," komentovala případ policejní mluvčí Lucie Javoříková.

 

Proč vyjel ze silnice a čelně narazil do stromu, je zatím pro vyšetřovatele velkou neznámou. Tachometr se zasekl na rychlosti bezmála sto kilometrů v hodině, na silnici nejsou stopy po brzdění. Možná řidiče přemohla únava, zradilo zdraví nebo ho vylekala zvěř, která přebíhala silnici.

 

"Po příjezdu na místo zásahu jednotky provedly vyproštění zraněného řidiče pomocí vyprošťovacího hydraulického zařízení, poté byl předán posádce záchranné zdravotní služby," přiblížil velitel hasičů Milan Adámek.

 

 

Ani rychlý příjezd záchranářů už ale nedokázal muži pomoci. Náraz do stromu ve vysoké rychlosti totálně zničil přední část auta. Policie v souvislosti s nehodou prosí, aby se jí přihlásili případní svědci a pomohli tragédii vyřešit.
 

Petr Zapletal/klma tn.cz / TV Nova