Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:01
Velký karambol

Dítě z havarovaného autobusu v Motole operovali, leží na ARO

Zdroj: TV Nova

Den po nehodě autobusu u Panenského Týnce, kde se zranilo přes 40 dětí a několik dospělých, zůstává část školáků stále v nemocnici v Motole. Tam byly převezeny ty nejvážnější případy.

Ve středu odpoledne převezli záchranáři do Fakultní nemocnice v Motole od nehody u Panenského Týnce celkem 24 pacientů - z toho bylo 20 dětí a čtyři dospělí.


"Nadále u nás zůstávají z tohoto počtu už pouze čtyři děti, všechny ostatní už jsme propustili do domácího léčení," oznámila po dotazu TN.cz ve čtvrtek dopoledne mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková.


Ve vážném stavu stále zůstává jedno z dětí - to už od nehody leží na ARO, v noci navíc muselo být operováno. "Zbývající tři děti jsou umístěny na běžných pokojích. Čeká je magnetická rezonance a nějaká další vyšetření," upřesnila Danková.


Nemocnice nabídla hospitalizaci samozřejmě i zbylým zraněným z nehody, ti ji ovšem odmítli a raději se odešli léčit do domácího prostředí.


V kladenské nemocnici byly ještě ve čtvrtek odpoledne hospitalizovány dvě děti. Stejně tak v nemocnici v Litoměřicích.Autobus se žáky 4. a 5. třídy ze základní školy z Vejprt havaroval u Panenského Týnce ve středu kolem osmé hodiny ráno. Silnice tam byla silně namrzlá, navíc byla mlha.


Autobus vyjel ze silnice a převrátil se na bok. Podle záchranky se v autobusu zranilo 43 dětí a čtyři dospělí, další dva lidé utrpěli zranění o kousek dál, kde se na náledí srazilo několik osobních aut.


Podívejte se na rozhovor s chlapci z havarovaného autobusu


pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.3. | 11:23 stupurak10
6
Je to smutné hodně zdraví dětem mají život před sebou a co silničáři na noční ...
10.3. | 11:35 brta
-1
no řidič jel vyloženě rychle,nebo spíše nepřispusobyl rychlost stavu ...
10.3. | 12:11 sagar1964
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pro jiné vykuky:D.A.S.=pojišťovna právní ochrany. kolega zastavil v dobré víře kousek mimo zastávky,cestující špatně došlápla,a hnala ho o náhradu škody.NIKDY MIMO ZASTÁVKY ! Argumenty:"nestihnu přestup" totálně ignoruji.Hlavně v Dopravním podniku Praha 100% dle předpisů!!!Je třeba si ...
10.3. | 11:56 burney75
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hlavně ať se z toho všichni dostanou bez následků.Šofér to místo nehody musel znát.Ze směru od Loun se tam čtyřproudová komunikace sbíhá ve dvouproudku a je tam nebezpečné esíčko.
10.3. | 11:53 sagar1964
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdy už konečně budou hnáni k odpovědnosti silničáři???ZA TOHLE BYCH ODPOVĚDNÝM NAPAŘIL § OBECNÉ OHROŽENÍ !!!já jezdím cca 30 let(kamiony,pak busy),ale na ledě vám někdy nepomůže ani ta největší opatrnost ani zkušenost."ZÁKONY FYZIKY NEOČURÁŠ" Led je led. Pro:brta:proti vykukům vašeho ...
10.3. | 11:35 brta
-1
Náhlasit nevhodný komentář
no řidič jel vyloženě rychle,nebo spíše nepřispusobyl rychlost stavu vozovky-tudíž jeho chyba.byt me dítě v autobuse tak ho žalujia chtel bych pro dítě odškodněni pul milionu!
10.3. | 11:23 stupurak10
6
Náhlasit nevhodný komentář
Je to smutné hodně zdraví dětem mají život před sebou a co silničáři na noční už nechodí?Nebo není soli?!