Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 18. 5. 2017
galerie vážná nehoda

Po nehodě kamionu všude létalo peří! Převážel lidi i drůbež. FOTO

Nehoda kamionu u Mikulovic - 5
Zdroj: pozary.cz

Hasiči měli ve čtvrtek u Mikulovic plné ruce práce se zachraňovaním lidí i drůbeže poté, co se na střechu převrátil kamion. Na místo vyrazily tři jednotky, následky neštěstí likvidovaly dlouhé čtyři hodiny.

Spolujezdec zůstal zaklínený v kamionu a drůbež běhala všude kolem - tak to vypadalo při čtvrteční nehodě u Mikulovic. Kamion, který zvířata převážel, se za doposud nezjištěných příčin převrátil na střechu. Na místo vyrazily tři hasičské jednotky.

 

"Operační středisko vyslalo k nehodě jednotku ze Znojma, z brněnské stanice Lidická vyjela speciální vyprošťovací technika a ze stanice Brno-Přehrada vyjeli hasiči vyškolení na záchranu a odchyt zvěře," sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

17

GALERIE: Nehoda kamionu u Mikulovic

Zdroj: pozary.cz

Nehoda kamionu u Mikulovic - 1

Hodnocení:

 

Po příjezdu hasičů bylo nutné vyprostit zraněného spolucestujícího. Další spolucestující a řidič mezitím již skončili v péči posádky ZZS. "Přibližně po hodině náročných vyprošťovacích prací se podařilo dostat zraněného z kabiny. Na místě přistál vrtulník záchranné služby," dodal Mikoška.

 

 

Hasiči nakonec havarovaný kamion převrátili zpět na kola a uklidili silnici. Odvoz drůbeže zajistila firma náhradní dopravou. Hasiči na místě zasahovali od 9.28 hod. do 13.30 hod.

lud TN.cz