Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
Havárie autobusu

Po nehodě zůstává v Itálii 13 zraněných, zbytek už je zpět v ČR

Nehoda autobusu v Itálii - 3
Zdroj: Giornale l'Adige, Trento
Autobus se po nehodě převrátil na bok

Většina českých turistů z autobusu, který havaroval v severní Itálii, je zřejmě zpět v Česku. Vrátit se měli v noci na dnešek. Třináct zraněných ale dál zůstává v italských nemocnicích.

Dvacet pět českých turistů bylo na cestě z Itálie od nedělního večera. Podle cestovní kanceláře šlo o 22 klientů, dva řidiče a průvodkyni. Po nehodě pro ně přijel náhradní autobus, který je zpátky domů odvezl v noci na pondělí.

 

Čtyři turisté se vrátili už v sobotu. Třináct lidí zůstalo v pěti italských nemocnicích, kam je záchranáři se zraněními rozvezli. Nikdo by neměl být v ohrožení života, většina utrpěla středně těžké zranění. Jedna žena zůstává v Itálii jako doprovod, protože zraněna je její 13letá dcera.

 

 

Co přesně se stalo, vyšetřuje policie. Podle italských médií by mohlo být příčinou nehody selhání brzd. Mluvčí cestovní kanceláře popsal, že jeden z cestujících, který je povoláním automechanik, mluvil o problému při přeřazení.

 

Autobus s českými turisty havaroval poblíž severoitalského města Trento v pátek večer. Sjel ze silnice a převrátil se na bok. Při nehodě zemřel řidič, dvě desítky lidí se zranily.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa TN.cz