Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2015
Mají pravdu?

Po okupaci Češi utíkali za hranice, teď uprchlíky nechtějí, píší Němci

Uprchlíci - 2
Zdroj: Profimedia

Německý týdeník Die Zeit se v čerstvém komentáři velmi ostře pustil do České republiky. List poukazuje na to, že zatímco po sovětské okupaci Češi hledali v západních zemích azyl, sami uprchlíky zarytě odmítají.

Němci uznávají, že Česko není v protiuprchlických postojích zdaleka samo, podobné postoje mají i Poláci nebo Maďaři. Die Zeit si všímá, že zatímco ve většině témat se postsovětské země nedokáží shodnout, u uprchlíků naopak panuje shoda dokonalá.


Podle komentáře je prý nejhlasitějších oponentem přijímání uprchlíků maďarský premiér Viktor Orbán, který rozhodně nestojí o to, aby se Maďarsko kvůli imigrantům muselo jakkoli měnit.


V těsném závěsu je podle Die Zeit český prezident Miloš Zeman, který antipatie k uprchlíkům především z muslimských zemí ani neskrývá a komentátor připomíná Zemanův výrok, že "umírněný muslim je stejný protimluv jako umírněný nacista".


Německý týdeník také připomíná hnutí Islám v České republice nechceme, které má na facebooku přes sto tisíc fanoušků. A poukazuje na situaci v Československu po srpnové okupaci, kdy tisíce lidí prchaly přes Železnou oponu a automaticky počítaly s tím, že je západní země přijmou.


A dá se očekávat, že vášně kvůli uprchlickým kvótám dál porostou. Na veřejnost totiž unikla informace, že předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker už má hotový vzorec, podle kterého se mají uprchlíci v zemích EU rozptýlit.


Rovnice prý počítá s mnoha proměnnými jako je hrubý domácí produkt, rychlost ekonomického růstu, nezaměstnanost nebo počty přijatých uprchlíků z minulých let. Juncker by měl svůj matematický výtvor představit podrobně v nejbližších hodinách.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.5. | 11:50 Miroslav Hanko
32
Pakáž německá může tak akorát držet pysky.!!!
13.5. | 11:34 vlad-tepes
-34
a nemaji snad nemci pravdu? ja to rikam furt dokola.
26.1. | 21:39 tenvzdyspatny
1
Náhlasit nevhodný komentář
Reypal: Tak to zase pozor, v obou případech to byla evropa, kdo nás zradil, a dovolil události další, jen si nemyslete že se v evropě nevědělo co se tady za okupace děje, vědělo, ale každý na nás z vejšky s al, a takové přátele zas nechci já.
17.10. | 10:49 Joko
2
Náhlasit nevhodný komentář
Musel jsem to upravit - moc znaků. Takže i tenkrát se dělilo zrno od plev .Zrno zůstávalo doma. Plevy odnesl vítr a Němčouři to věděli tenkrát a ví to i dnes. I když sem tam i zrnko uletělo .Zbytek byl jen samá pleva i když se tvářili jako zrní - "zasr.Élita" .!!
17.10. | 10:40 Joko
4
Náhlasit nevhodný komentář
Němci ať mi políbí zádel. Já vím kdo po okupaci utíkal .Tady by byli stejně k ho*nu. Největší sráč je ten ,který při prvním problému veme nohy na ramena a prchá . A nechá ostatní ve sra*kách a ještě jim vzkáže "na shledanou v lepších časech. Přes držku -jak říkal Švejk. My na tebe nečekáme ...
22.5. | 22:10 pe do
2
Náhlasit nevhodný komentář
politici do lidí už 70 let pumpují že to není pravda a že jsou si všechny rasy rovné a ukazují výjimečné příklady úspěšných jao důkaz.
22.5. | 22:06 pe do
7
Náhlasit nevhodný komentář
Je to hlavně rasový problém.... Stejně jako máte genetické rozdíly mezi psími plemeny, stejné je to i s lidmi. Po celém světě lze pozorovat že tmavá pleť = lenoch, primitiv, násilník, spodina.... Problém je že
22.5. | 13:23 Pavel Kolba
15
Náhlasit nevhodný komentář
Milé hloupé TN cz, milí hloupí Němci, islámské státy nikdo NEOKUPUJE, běženci do Evropy jsou ekonomičtí emigranti a ne političtí jak tomu bylo v ČSSR v roce 1968, proč ze sebe děláte takové voly, když nechápete ani toto?
15.5. | 13:21 reypal
-3
Náhlasit nevhodný komentář
zuzi 45,12.12 // nic blbějšího vás už nenapadlo?Kdo nás okupoval víc jak 20 let: Naši přátelé nám vyrubali všechen uran?Titíž přátelé odvezli hromadu našich lidí na Sibiř"Přátelé nahnali naše vojáky do předem ztracených bojů v 2 světové? Takové "přátele" nechci.
14.5. | 12:12 zuzi45
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ten slavny a otravny Brusel at jde do prd...!!!!!!§ Nikdi o nej tady nestoji. To raději vladu Ruska .To jsou naši velci přátelěě.
14.5. | 12:08 zuzi45
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nezlobte se,ale nevim ,koho by nam sem Evropska ůnie poslala a to riziko spatneho zachazeni s nami riskovat nechceme.
14.5. | 09:36 pepekmartin
9
Náhlasit nevhodný komentář
A s těmi vietnamci bych nesouhlasil!!je to jen organizovaný zločin,který tento stát už 25let okrádá(na daních,clech)berou lidem podnikatelská místa.. ano jejich děti tady studují lépe než naše my jim to platíme..!taky si tady nechají vykurýrovat celé své rodiny za naše peníze..!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme