Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.12. 2017 22:05
rodinné domy v plamenech

Požár na Prostějovsku skončil tragédií, uvnitř domu našli tělo

Zdroj: TV Nova

Rozsáhlý požár rodinného domu v Přemyslovicích na Prostějovsku si v noci na sobotu vyžádal jeden lidský život. Další člověk skončil v nemocnici. Podle svědka z domu zuřivě šlehaly plameny. Už ráno vyjížděli hasiči hasit jiný rodinný dům ve Velkém Přítočně. Oheň se domem rychle šířil a i přes okamžitý zásah jdou škody do milionů. Kvůli popáleninám a intoxikaci skončili v nemocnici dva lidé.

Rodinný dům museli hasit olomoučtí hasiči v obci Přemyslovice na Prostějovsku. Tísňové volání přišlo krátce před 22:00. Ze střechy se valil hustý kouř a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny.

 

Na místo okamžitě vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči, kteří se okamžitě pustili do boje s běsnícím živlem. Postupně likvidovali zahoření v místnostech a dohledali skrytá ohniska. Z půdy museli vynosit větší množství ohořelé slámy.

 

"Bohužel jedné osobě se z hořících prostor nepodařilo včas dostat do bezpečí a po provedeném průzkum v jedné z místností nalezli hasiči muže bez známek života. Druhá osoba z domu před plameny unikla, zraněná skončila v péči zdravotníků ZZS Olomouckého kraje," popsal tragické okolnosti incidentu mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

Příčina požáru zatím není známá, šetření bude pokračovat i v neděli dopoledne. "Během dopoledních hodin se na místo dostaví rovněž statik pro posouzení stavu objektu po požáru," doplnil Hošák.

 

 

Už v sobotu ráno řešili hasiči požár jiného rodinného domu. Tísňová linka přijala hlášení o požáru rodinného domu ve Velkém Přítočně. Do boje s ohněm bylo vysláno celkem šest hasičských vozů a výšková technika.

 

První jednotka přijela na místo už za devět minut, požár se zatím šířil v přízemí domu. I přes snahu hasičů se ale velmi rychle šířil dál. "Plameny se však přes dřevěné stropy dostaly přes první patro až do střešní konstrukce pod taškovou krytinu," vysvětlil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

 

Už před příjezdem hasičů se s ohněm pokoušeli bojovat majitelé domu, během toho se ale oba zranili. " Oba obyvatelé domu byli mimo objekt v péči zdravotnické záchranné služby, protože byli intoxikováni zplodinami hoření a majitelka se kromě toho při snaze o hašení i popálila," doplnil Holomčík. Záchranná služba je následně převezla do nemocnice.

 

 

Po dvou a půl hodinách se podařilo hasičům požár lokalizovat. Zásah byl podle mluvčího velmi složitý, protože se oheň šířil v dutinách vrstvených stropů, kde se ukrývalo mnoho skrytých ohnisek. Kvůli jejich dohledání a postupné likvidaci musely jednotky rozebrat i část střechy.

 

Až po dlouhých pěti hodinách mohli hasiči předat místo policii. "Přímé škody vyčíslil vyšetřovatel na dva miliony korun, stejně jako uchráněné hodnoty. Příčinami vzniku požáru se bude ještě zabývat, protože zatím pracuje s několika možnými verzemi," popsal Holomčík.

klma TN.cz