Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2017
smrtící jevy

Příroda se zlobí: USA drtí Irma, otřesy v Mexiku a sesuvy v Alpách

Přírodní katastrofy za posledních pár dní
Zdroj: Profimedia
Přírodní katastrofy za posledních pár dní

Příroda zase jednou lidem ukazuje svou sílu. Miliony lidí v Karibiku zasáhl ničivý hurikán Irma, v Mexiku přišlo nejsilnější zemětřesení za poslecních 100 let a v Alpách zase evakuovali vesnici kvůli hrozbě sesunu ledovce Trift. A aby toho nebylo málo, povodně v Itálii mají už bohužel také první oběti na životech.

Hurikán Irma
 

Karibik a Spojené státy sužuje jeden z nejsilnějších hurikánů v historii. Irma za sebou nechala zdevastovaný Karibik, ostrov Kuba a teď dělá problémy ve Spojených státech ve státě Florida, kam dorazila v neděli odpoledne. V Karibiku hurikán zabil nejméně 24 lidí, první oběti byly hlášeny v neděli také na Floridě. Děsivý je fakt, že Irmou následují další dva hurikány - José a Katia...

Vše o hurikánu Irma si můžete přečíst zde.

 

Podívejte se, jaké škody napáchal hurikán Irma na Kubě: 

 

Zemětřesení v Mexiku

Nejsilnější zemětřesení v Mexiku za posledních sto let udeřilo v noci na pátek. Otřesy byly cítit v Mexiku, ale také v sousední Guatemale. V Mexiku nepřežilo zemětřesení nejméně 58 lidí. Nejhůře bylo zasaženo město Juchitán de Zaragoza, kde otřesy srovnaly se zemí i hlavní nemocnici a v troskách zemřelo nejméně 36 lidí. O tragédii v Juchitánu si můžete přečíst zde.

 

Sesuv ledovce

Na 220 lidí muselo být evakuováno kvůli důvodné obavě ze sesuvu velké části ledovce Trift ve Švýcarských Alpách. Odlomená část ledovce se nakonec naštěstí včas zastavila ve výšce zhruba 3 tisíc metrů nad mořem a nezpůsobila tak škody. Lidé ze Saas Grund museli být kvůli hrozbě evakuváni. Ve vedlejší obci Saas Fee je na ledovci velký lyžařský areál, kde často trénují i čeští reprezentatni v alpských disciplínách.

 

 

Záplavy v Itálii

Minimálně šest lidí nepřežilo záplavy v Itálii. Velká voda zaplavila město Livorno v Toskánsku. Záplavy byly způsobeny intenzivními dešti. Za čtyři hodiny napršelo na 400 milimetrů srážek, rozvodnily se říčky a vylily se ze břehů. Čtyři lidé ze šesti obětí byli členi jedné rodiny - dítě, jeho dva rodiče a dědeček zůstali uvěznění v přízemí domu. Problémy hlásí také Řím, kde už byly o víkendu uzavřeny některé ulice a nejezdí části metra.

18

GALERIE: Záplavy v Itálii nepřežilo nejméně 6 lidí

Zdroj: APTN

Záplavy v Itálii - 2

Hodnocení:

hru / čtk TN.cz
Reklama