Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 10. 2017
krásná přestavba

Po rozchodu přišel o byt. Koupil sanitku a proměnil ji v bydlení

Koupil starou sanitku, kterou předělal na svůj nový domov
Zdroj: Profimedia
oupil starou sanitku, Ian předělal sanitku na svůj nový domov

Ian Dow (33) z Kalifornie po rozchodu se snoubenkou a po nehodě na motorce zcela překopal svůj život. Na eBay si koupil starou sanitku, kterou kompletně předělal a dnes mu slouží jako nový domov, se kterým se vydal na dobrodružnou cestu po Americe.

"Moje snoubenka mě opustila. Nic mi nezůstalo, tak jsem potřeboval místo k bydlení. Byty v Kalifornii jsou drahé, tak jsem vymýšlel alternativní řešení," vysvětlil Ian.

 

Třiatřicetiletý muž dlouho hledal dodávku, kterou by proměnil na svůj dům na čtyřech kolech, až konečně našel svého favorita – starou sanitku. Koupil ji na webu internetové prodejny eBay a přestavba tak mohla začít.

 

Ian si zařídil své pojízdné bydlení podle představ. Práce mu zabrala čtyři měsíce – v sanitce má například dřevěný nábytek, postel a malý kuchyňský kout. "Postel se dá rozložit na manželskou," řekl. Dokonce si na střeše udělal terásku se slunečníkem, kde si může užívat čerstvý vzduch.

 

112

GALERIE: Koupil si starou sanitku, kterou předělal na svůj nový domov

Zdroj: Instagram, vanlife_ian_dow_travels

Koupil si starou sanitku, kterou předělal na svůj nový domov - 1

Hodnocení:

 

Ian hodně cestuje, takže nemůže mít stabilní zaměstnání. Vždy si ale najde nějaký přivýdělek. Navíc tvrdí, že život na cestách je překvapivě finančně nenáročný a zatím tak neměl žádné problémy se zaplacením svých výdajů.

 

 

Na cestách se k němu přidal i dobrý kamarád Dylan a spolu i se psem Dinem projeli za 4 měsíce například Mexiko, Guatemalu, El Salvador či Honduras. Momentálně se nacházejí na Kostarice. "Plánoval jsem půlroční cestu, ale vypadá to, že budu cestovat aspoň deset měsíců," řekl muž.

ham TN.cz