Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 14:06
Všude nepořádek

Squatteři obsadili domy v Praze, zůstala po nich spoušť! GALERIE

Squatteři zanechali v domech v Praze spoušť - 15
Zdroj: uzsvm.cz
Squatteři pomalovali stěny, poničili i nábytek

Stát zveřejnil fotografie domů, do kterých v noci na neděli pronikla skupina squatterů. Zdi pomalovali nápisy a různými obrázky, nábytek naskládali do kouta, části ulámali. Všude byl nepořádek a prázdné lahve od piva.

Naprostou spoušť za sebou zanechali squatteři, kteří o víkendu vnikli do dvou prázdných budov v centru Prahy. Šlo o domy, které patří městu a státu na rohu ulic Hybernská a Senovážná.

Reklama

 

Aktivisté údajně chtěli upozornit na krizi bydlení, kterou podle nich stát přehlíží. Jakmile dovnitř pronikli, vyvěsili transparenty a provolávali hesla jako "Bydlení je právo". Z oken také vystřelili několik rachejtlí.

 

Podle fotografií, které zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na facebooku, squatteři nezaháleli ani uvnitř budov. Pokoje byly plné prázných lahví od piva a nepořádku, stěny pokresleny různými slogany.

 

 

116

GALERIE: Squatteři po sobě v domech zanechali spoušť

Zdroj: uzsvm.cz

Squatteři zanechali v domech v Praze spoušť - 1

Hodnocení:

 

"Dveře byly otevřené!" hlásal jeden vzkaz na zdi. Další zase ve francouzštině nadával policistům, jiné provolávaly "smrt kapitalismu". Aktivisté také poničili nábytek, který naházeli na hromadu a části ulámali.

 

 

Na místo přijela v noci policie. Na výzvy, aby místo opustili, ale squatteři nereagovali. Kolem půlnoci ze soboty na neděli policisté po několika hodinách zasáhli, 27 squatterů vyvedli a převezli na služebnu. Poslední pak opustili budovu v neděli, do té doby zůstávali na střeše domu.

 

Budovy převzali v neděli odpoledne od policie jejich majitelé - stát a město Praha. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana budou aktivisté čelit řízení za přestupek proti majetku a za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

 

Podívejte se, jak to na místě vypadalo:

epa TN.cz
Reklama