Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 31. 5. 2016
Smutné číslo

Po světě žije 46 milionů otroků. Jsou i v Česku!

Většina světa sice disponuje připojením k internetu, mobilními telefony a jinými technickými vymoženostmi, v některých ohledech se ovšem lidstvo příliš neposunulo. Potvrzuje to 46 milionů novodobých otroků.

Se znepokojivým číslem přišla studie Global Index Slavery, z níž citují úterní Hospodářské noviny. Autoři dokumentu navíc tvrdí, že nyní je otroků nejvíc v historii - tedy víc než ve středověku nebo starověku.


Přibližně dvě třetiny ze 46 milionů otroků žijí a pracují v Asii. Největší velmocí je v tomto ohledu Indie, kde podle indexu živoří skoro osmnáct a půl milionu otroků. Druhá je Čína s 3,4 miliony nesvobodných lidí, třetí Pákistán s 2,1 milionu nedobrovolných pracantů.Nejméně otroků podle kontinentů je v Evropě, to ovšem neznamená, že by tu novodobé otrokářství vůbec nebylo. Jen vypadá jinak než třeba v Kambodži, kde především ženy otročí v textilních továrnách.


Na starém kontinentu totiž hrají prim především sexuální otrokyně, tedy prostitutky. Do ČR gangy dovážejí především dívky z východní Evropy, ale i z Nigérie, Filipín nebo Vietnamu.

pez TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama