Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.3. 2017 13:09
Kauza Kramný

Znalci svědčili pro Kramného, teď jim hrozí tři roky vězení! 

Zdroj: TV Nova

Policie stíhá dva soudní znalce, kteří Krajskému soudu v Ostravě předložili znalecký posudek vyznívající ve prospěch Petra Kramného. Radku Matlachovi a Igoru Farkašovi za trestný čin křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku hrozí trest od šesti měsíců do tří let vězení a také zákaz činnosti!

Radek Matlach a Igor Farkaš zpracovali znalecký posudek, který rozporoval závěry soudních znalců z Ústavu soudního lékařství v Ostravě Marka Dokoupila a Margity Smatanové. Ti tvrdili, že Moniku a Klárku zabila elektřina. Podle Matlacha a Fargaše spíš než elektřina zabíjela v egyptské Hurghadě otrava.

 

Zabití elektřinou ale potvrdil revizní znalecký posudek zpracovaný znalci z Českých Budějovic. Soudkyně Renata Gilová následně odsoudila Kramného na 28 let vězení, Vrchní soud v Olomouci verdikt potvrdil.

 

"Mohu potvrdit zahájení trestního stíhání dvou znalců, kteří vypracovali znalecký posudek z oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství v trestní věci nyní již odsouzeného Petra Kramného na žádost obhajoby," řekla Moravskoslezskému deníku, který o případu informoval, mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Barbora Zajícová.

 

 

Radku Matlachovi a Igoru Fargašovi hrozí 6 měsíců až 3 roky ve vězení! Pro Radka Matlacha nejde o první problémy kvůli zpracovanému znaleckému posudku.

 

Kvůli znaleckému posudku v případu sestry z Rumburku obviněné z vražd pacientů, byl Matlach vyškrtnutý ze seznamu znalců. Matlach ve svém posudku uvedl, že sestra pacienty zabíjela, to ale další znalecké posudky vyvrátily.

 

Takhle Radek Matlach vysvětloval, co se podle jeho závěrů nejspíše v Hurghadě stalo:

 

"Já jsem nebyl na žádném výslechu, jinými slovy neproběhlo žádné vyšetřování! Udělejte si o tom obrázek sami. Zeptejte se policistů, jestli je normální, že mě nikdo nepozve k výslechu a někdo mě obviní," řekl TN.cz soudní znalec Radek Matlach.

vbo TN.cz
Reklama