Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.3. 2017 13:09
Kauza Kramný

Znalci svědčili pro Kramného, teď jim hrozí tři roky vězení! 

Zdroj: TV Nova

Policie stíhá dva soudní znalce, kteří Krajskému soudu v Ostravě předložili znalecký posudek vyznívající ve prospěch Petra Kramného. Radku Matlachovi a Igoru Farkašovi za trestný čin křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku hrozí trest od šesti měsíců do tří let vězení a také zákaz činnosti!

Radek Matlach a Igor Farkaš zpracovali znalecký posudek, který rozporoval závěry soudních znalců z Ústavu soudního lékařství v Ostravě Marka Dokoupila a Margity Smatanové. Ti tvrdili, že Moniku a Klárku zabila elektřina. Podle Matlacha a Fargaše spíš než elektřina zabíjela v egyptské Hurghadě otrava.

 

Zabití elektřinou ale potvrdil revizní znalecký posudek zpracovaný znalci z Českých Budějovic. Soudkyně Renata Gilová následně odsoudila Kramného na 28 let vězení, Vrchní soud v Olomouci verdikt potvrdil.

 

"Mohu potvrdit zahájení trestního stíhání dvou znalců, kteří vypracovali znalecký posudek z oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství v trestní věci nyní již odsouzeného Petra Kramného na žádost obhajoby," řekla Moravskoslezskému deníku, který o případu informoval, mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Barbora Zajícová.

 

 

Radku Matlachovi a Igoru Fargašovi hrozí 6 měsíců až 3 roky ve vězení! Pro Radka Matlacha nejde o první problémy kvůli zpracovanému znaleckému posudku.

 

Kvůli znaleckému posudku v případu sestry z Rumburku obviněné z vražd pacientů, byl Matlach vyškrtnutý ze seznamu znalců. Matlach ve svém posudku uvedl, že sestra pacienty zabíjela, to ale další znalecké posudky vyvrátily.

 

Takhle Radek Matlach vysvětloval, co se podle jeho závěrů nejspíše v Hurghadě stalo:

 

"Já jsem nebyl na žádném výslechu, jinými slovy neproběhlo žádné vyšetřování! Udělejte si o tom obrázek sami. Zeptejte se policistů, jestli je normální, že mě nikdo nepozve k výslechu a někdo mě obviní," řekl TN.cz soudní znalec Radek Matlach.

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.3. | 10:41 Jusa123
14
Možná bude obviněna i Rejže že je naváděla aby posudek zfalšovali,Matlal by si ...
21.3. | 11:33 novus
-14
Vydis, shluku spermii, uz dostavas rozum? A chapes oco tu jde? Tady jde anine ...
22.3. | 14:07 novus
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Nebyla prokázána vina, jen domnělé důkazy a v tomto případě soudce MUSÍ obžalovaného osvobodit. Na druhou stranu, Kájínek na tom nebyl jinak, jeden nedůvěryhodný svědek stačil ...
22.3. | 14:06 novus
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Nelíbí se mi Kramný. Ale odsoudit ho na rádoby posudku, že mohl, je stejné, jako v tom starém vtipu: Dědku, vy pálíte slivovici, zaplatíte pokutu. Nepálím. Ale máte prístroj, pálíte, zaplatíte pokutu! Tak mi dejte taky pokutu za znásilnění ! Vy jste někoho znásilnil? Ne, ale MÁM PRÍSTROJ ! .
21.3. | 22:55 Jusa123
8
Náhlasit nevhodný komentář
sat.,ale oni už právě rozhodli a do měsíce by jsme se mohli dovědět jak to rozhodnutí dopadlo.
21.3. | 19:19 novus
-10
Náhlasit nevhodný komentář
InfoSoud vyplývá, že po soudci Veselém je kvůli podjatosti vyloučen z projednávání celý šestý senát a kauza je nyní vedena pod sedmým senátem. Důsledkem MUZE BYT ODKLAD verdiktu NS. Noví soudci se musejí s případem obeznámit.
21.3. | 19:17 novus
-10
Náhlasit nevhodný komentář
CEzare! Ja zase doufam, ze pokud si to cetl poradne, nemohl si prehlednout ze bude novy soud s neovlivnenymi soudci..Ikdyz neovlivneni,,,v Cesku..no....to je jako velbloud pasouci se v Antarktide.
21.3. | 19:13 novus
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Cezare--jeste je tu potom Prezidentska milost! Tenhle Justicni zlocin je neco hrozneho..Jsem opravdu zvedav, jestli si tohle Salamouni a oba obhajci nechaji libit!
21.3. | 19:10 novus
-11
Náhlasit nevhodný komentář
CEzare, snad nejsi tak naivni ze ta soudni mafie to vzda jentak?Tebe treba neudivuje ze Matlacha atoho druheho vini ze zmanipuloval posudky, a ty zmanipulovane fotky srdce, to se kopne do autu! Jeden napise svuj nazor, pujde sedet, jini manipuluji dukazy(fotky) a nic? Nejlepsi obrana je utok, ze!
21.3. | 18:01 allanaldik
-10
Náhlasit nevhodný komentář
Presne je tady videt kolik ZNALCU v diskuzich je ani nepotrebuji videt tela a vedi cim a kdo zabil.
21.3. | 15:57 cezar8
13
Náhlasit nevhodný komentář
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/dovolani-kramneho-soud-zamitl-mini-jeho-advokatka_422338.html
21.3. | 15:52 cezar8
13
Náhlasit nevhodný komentář
Rejžková se chystá na ústavní stížnost, to jest poslední naděje......