Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.2. 2016 11:22
Mapy srážek

POČASÍ: Česko zasáhnou vydatné srážky! Bude pršet i sněžit

Zdroj: TV Nova

Česko by se mělo připravit na vydatné srážky. Na horách bude začátkem týdne sněžit, v nižších polohách čekají meteorologové trvalý déšť. Zároveň se mírně oteplí, už ve středu ale znovu klesnou teploty k nule.

Celý příští týden bude zataženo a meteorologové očekávají nadprůměrné srážky. Už v neděli a především v pondělí a úterý varuje ČHMÚ před vydatným až trvalým deštěm. Pršet by mělo na severozápadě a severu Česka, v polohách nad 1000 metrů bude sněžit.

 

Postupně bude déšť od západu přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové, a to ve všech polohách. Sněhová pokrývka se má od pondělního odpoledne tvořit na většině území. Sníh má být navíc mokrý a těžký, zvedne se i vítr a kvůli popadaným stromům hrozí komplikace v dopravě.

 

V neděli a v pondělí se i přesto hlavně v nížinách mírně oteplí, přes den budou teploty dosahovat i 11 °C. Dlouhodobé oteplení přijde ale podle meteorologů až v polovině března. V noci na středu už znovu klesnou teploty pod bod mrazu a ve zbytku týdne se budou pohybovat kolem nuly.

 

 

V neděli bude oblačno až zataženo. Objeví se přeháňky i trvalejší déšť, na horách může sněžit. Nejvyšší noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 7 až 11 °C, na severozápadě 6 °C.

 

Mapy počasí - 1
Zdroj: Meteopress

 

Mapy počasí - 3
Zdroj: Meteopress

 

V pondělí bude zataženo s vydatným až trvalým deštěm, v polohách nad 1000 metrů sněžení. Postupně budou srážky na většině území přecházet ve smíšené nebo sněhové. Noční teploty 6 až 2 °C, denní teploty 6 až 10 °C.

 

V úterý bude oblačno, občas se ještě objeví déšť, od západu už se ale bude vyjasňovat. ČHMÚ znovu očekává sněžení ve vyšších polohách. Nejnižší noční teploty dosáhnou 4 až 0 °C, nejvyšší denní 1 až 5 °C.

 

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas déšť se sněhem, na horách sněžení. Noční teploty se budou pohybovat mezi -1 a -5 °C. Denní teploty budou 1 až 5 °C.

 

 

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, déšť se sněhem, od 500 m sněžení. Teploty v noci klesnou až na -2 °C, přes den vyšplhají maximálně na 5 °C.

 

V pátek bude oblačno až polojasno. Občas se ještě může objevit sněžení, spíše ale jako přeháňky. Noční teploty stejné jako ve čtvrtek, podobně jako denní.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEJDEPRESIVNĚJŠÍ DEN ROKU: Dnes je Modré pondělí! Co od něj můžete očekávat?

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Do Česka míří krvavý déšť! Máme se bát?

epa TN.cz