Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.4. 2017 15:29
týdenní předpověď

POČASÍ: Do Česka se vrátí sníh, teploty opět klesnou pod nulu

Počasí na velikonoce
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Do Česka bude proudit chladný vzduch a díky tomu nás čeká další výrazné ochlazení. Teploty by se podle Českého hydrometeorologického ústavu mohly během týdne dostat pod nulu, díky tomu se do republiky opět vrátí sníh.

Už v noci na sobotu by se mělo od západu začít zatahovat. Pršet by přes den mělo jen ojediněle, k večeru pak budou srážky četnější. Podle ČHMÚ může ve vyšších polohách sněžit. Teplota se přes den bude pohybovat mezi 12 až 16°C, v noci pak klesne k 6 až 2 °C, ojediněle až k nule. Díky tomu se můžou tvořit přízemní mrazíky.

 

Neděle pak bude převážně deštivá, od západu bude padat v polohách nad 700 metrů déšť se sněhem. Už v neděli se ochladí na 8 až 12 °C, v noci pak bude kolem 6 až 2 °C.

 

Teploty budou podle ČHMÚ dále klesat, v pondělí se budou přes den pohybovat kolem 7 až 11 °C, v noci pak klesnou až k bodu mrazu. Ani pondělí nepřinese zlepšení v podobě deště, ve vyšších polohách bude i sněžit.

 

 

I v úterý by mělo na většině území pršet a v polohách nad 400 metrů by mělo sněžit, teploty přes den se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C, v noci pak klesnou ke 4 až 0 °C. Díky poměrně silnému nárazovému větru by se na horách mohly tvořit sněhové jazyky, uvádí ČHMÚ.

 

Ve středu by se sníh mohl objevit i v nižších polohách, na horách pak bude četnější. Přes den teploty klesnou k 6 až 4 °C, v noci pak k 1 až -3 °C. V noci by se tak na silnicích mohlo tvořit náledí.

 

Od čtvrtka by podle výhledu ČHMÚ mělo srážek ubývat, sněžení by se mělo objevit jen na horách. Teploty se budou přes den pohybovat kolem 3 až 7 °C, postupně by se do soboty mělo oteplit na 8 až 13 °C, V noci ale budou stále kolem 0 °C, při déletrvajícícm vyjasnění, sněhové pokrývce nebo uklidnění větru může být až -6 °C.

klma TN.cz