Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.4. 2017 13:16
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Počasí - ochlazení
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Od jihozápadu do České republiky proudí teplejší vzduch, mírně se tedy oteplí, v pondělí bude podle ČHMÚ 12 až 16 °C, i na horách bude kolem 8 °C. Výjimečně by se na severovýchodě území mohly objevit srážky, jinde by se mělo postupně vyjasňovat.

 

V noci klesne teplota k 6 až 2 °C, čeká nás polojasná noc, k ránu ale začne přibývat oblačnost. Ještě v úterý se budou teploty pohybovat na 14 až 18 °C, na Moravě a ve Slezsku dokonce vystoupá k 17 až 21 °C, podle ČHMÚ by ale mělo zejména v Čechách pršet. Mohou se objevit i bouřky.

 

Předpověď počasí:

 

Ve středu by pak mělo pršet na většině našeho území, v Čechách ve vyšších polohách pak bude sněžit. Díky studené frontě se výrazně ochladí, teploty klesnou k 5 až 9 °C, na východě Moravy by mělo být o něco tepleji.

 

V noci na čtvrtek bude jen mírně nad bodem mrazu, přes den se pak budou teploty pohybovat mezi 5 až 9 °C. Na většině území se i dál budou držet srážky, vydatně pršet by mělo zejména na Moravě a ve Slezsku.

 

 

I během pátku očekává ČHMÚ déšť, i když už by neměl být tak vydatný. Teploty se budou pohybovat kolem 6 až 10 °C. V polohách nad 700 metrů pak bude sněžit. I když by se měly srážky objevovat i přes víkend, přechodně by se mělo vyjasňovat. Během víkendu se postupně lehce oteplí na 11 až 16 °C.

klma TN.cz