Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 13:24
Týdenní předpověď

POČASÍ: Ochlazení je tady! Tropy postupně vystřídá déšť

Zdroj: TV Nova

Do Česka dorazilo vytoužené ochlazení. Na začátku týdne si ještě užijeme sluníčka, postupně se ale přidá déšť. Ve čtvrtek pak teploměr v Čechách ukáže 20 stupňů, zatímco na Moravě může být až 35 stupňů.

Počasí v nadcházejícím týdnu "rozpůlí" Česko. Zatímco na západě republiky a v Čechách postupně teploty klesnou až k 18 stupňům, na Moravě a ve Slezsku budou stále panovat tropy. Na východě se podle předpovědi ochladí až o víkendu.

 

V pondělí si užijeme sluníčka, bude jasno až skoro jasno. Teploty během dne vystoupají na 23 až 27 °C. Pršet by nemělo, bude foukat mírný vítr.

 

Také v úterý bude jasno až polojasno, až večer bude od západu oblačnosti přibývat a místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Noční teploty klesnou ke 14 až 10 °C, ty denní vyšplhají na 28 až 32 °C.

 

Ve středu už bude pršet více, zejména večer musí lidé v Čechách počítat s bouřkami a přeháňkami. Noční teploty se budou pohybovat mezi 19 až 15 °C. Přes den teploměr na západě ukáže 23 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku 27 až 31 °C.

 

 

Ve čtvrtek budou panovat obrovské rozdíly mezi západem a východem republiky. Zatímco v Čechách bude oblačno až zataženo a ochladí se na 18 až 22 °C, na východě vystoupá rtuť teploměru až na 34 °C. Na Moravě a ve Slezsku hrozí také bouřky.

 

Zamračená obloha vydrží i v pátek, kdy teploty klesnou i na východě Česka. Na většině území bude pršet nebo se objeví přeháňky, na Moravě bouřky. V noci bude 20 až 16 °C, v Čechách 16 až 12 °C. Přes den se oteplí jen na 17 až 21 °C, na východě kolem 23 °C.

 

Také o víkendu bude oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 19 až 23 °C, postupně 23 až 27 °C.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Velká změna POČASÍ? Zdraví trpí! Nejvíce srdce a plíce
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?

epa TN.cz