Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2017
Předpověď počasí

POČASÍ: Meteorologové prozradili, jaký bude zbytek května

Slunce
Zdroj: Thinkstockphotos

Počasí ve zbytku května má být v Česku teplejší, než je nyní. V noci bude kolem osmi stupňů a přes den budou nejvyšší teploty většinou kolem 20 stupňů Celsia.

Počátek června se vyšplhají ještě výš a dostanou se dokonce nad dlouhodobý průměr. Pršet má v následujících čtyřech týdnech tak, jak je pro toto období obvyklé. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Reklama

 

Z hlediska teplot bude podle meteorologů celé období od 15. května do 11. června teplotně průměrné nebo slabě nadprůměrné. V druhé polovině května ale nevylučují, že se objeví v průběhu jednotlivých týdnů větší výkyvy teplot.

 

Podle týdenní předpovědi se nejvyšší denní teploty v nadcházejících pěti dnech dostanou na 17 až 25 stupňů Celsia, přičemž nejtepleji má být ve čtvrtek, kdy může být v Čechách místy až 27 stupňů. Po většinu těchto dnů je ale třeba počítat s přeháňkami nebo bouřky.

 

 

Od pátku pak čekají meteorologové nižší teploty, ochlazovat se má od západu. Navíc má být oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, případně bouřkami.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

V Mexiku patří k nejsledovanějším pořadům počasí. Až uvidíte moderátorku, hned pochopíte!

tn.cz / ČTK
Reklama