Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.12. 2017 15:42
Měsíční výhled

POČASÍ: Meteorologové řekli, jak bude na Vánoce i Silvestra!

Počasí o Vánocích
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Jak bude na Vánoce? Ilustrační foto

Počasí v prosinci nebude vybočovat z průměrných hodnot. Nejtepleji bude příští týden, teploty se budou pohybovat kolem tří stupňů. Do konce měsíce už se ale bude jen ochlazovat.

"Předpokládáme, že období od 4. do 31. prosince 2017 bude jako celek teplotně průměrné. Ze všech 4 týdnů očekáváme jako nejteplejší první týden, následně budou průměrné teploty postupně klesat," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém webu.

 

V příštím týdnu se budou teploty pohybovat kolem tří stupňů, v noci klesnou pod nulu. V dalších dvou týdnech předpokládají meteorologové propad teplot na nulu. Nejchladněji by mělo být na konci roku, kdy teploty klesnou až na minus tři stupně.

 

Srážky se objeví především příští týden, ať už dešťové nebo sněhové. "Vzhledem k očekávaným teplotám se dá očekávat přibývání sněhu na horách," doplnili odborníci ČHMÚ. V dalších třech týdnech budou srážky průměrné.

 

 

Měsíční výhled počasí je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území ČR, upozorňují meteorologové. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Začala motat stuhu na vidličku! Vznikla nádherná VÁNOČNÍ DEKORACE, kterou bude chtít každý

Zapomeňte na škrabku! S ranní námrazou na čelním skle je KONEC. Stačí tento jednoduchý trik

epa TN.cz
Reklama