Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 11. 2017
Měsíční výhled

Počasí na měsíc: Ochladí se na nulu, prosinec bude spíše teplejší

Ochlazení
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Čeká nás teplotně průměrný měsíc. Teploty se budou do konce listopadu pohybovat nad nulou, s příchodem prosince se ochladí. Budou se také střídat vlhčí a suchá období, vyplývá z měsíčního výhledu počasí ČHMÚ.

Český hydrometeorologický ústav vydal předpověď na období od 13. listopadu do 10. prosince. "Bude jako celek teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. V první polovině předpovědního období se budou teploty pohybovat většinou mezi hodnotami běžnými pro danou roční dobu," uvedli meteorologové.

 

Konkrétně se do konce listopadu budou teploty pohybovat mezi nulou až šesti stupni, v noci pak klesnou těsně pod nulu. Na začátku prosince se oproti předchozímu týdnu mírně oteplí, teploty ale poměrně rychle klesnou.

 

Na začátku prosince by se podle měsíčního výhledu měly teploty pohybovat mezi minus jedním až třemi stupni. Zároveň bude méně pršet. V celém příštím měsíci se jinak budou poměrně rychle střídat období srážek a ta sušší.

 

 

Měsíční výhled je předpovědí statistické pravděpodobnosti vývoje teplotních a vlhkostních poměrů na území České republiky, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

epa TN.cz