Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2018 18:19
předpověď

Výhled počasí na měsíc: Teploty zatím průměrné, v březnu se oteplí

Ochlazení
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) uveřejnil na svém webu výhled počasí na následující čtyři týdny. Ty mají být teplotně průměrně s teplotami kolem nuly. Lehce se oteplí až v březnu.

"Celé období od 12. února do 11. března 2018 bude teplotně průměrné. První a třetí týden bude teplotně průměrný. V prvním týdnu se budou minimální noční teploty vzduchu pohybovat většinou od 0 do -5 °C. Maximální denní teploty budou nejčastěji v intervalu 0 až +5 °C," uvedli meteorologové na svých stránkách.

 

Předpověď počasí:

 

Druhý a čtvrtý týden bude průměrný až lehce nadprůměrný. "Nejteplejší vychází poslední týden od 5. do 11. března s průměrnou týdenní minimální teplotou vzduchu v rámci Česka kolem -1 °C a průměrnou týdenní maximální teplotou kolem +8 °C," předvídají meteorologové.


 

Pokud jde o srážky, budou podle ČHMÚ následující čtyři týdny průměrné až slabě podprůměrné. Nejsušší bude poslední týden sledovaného období, kdy mají spadnout přibližně jen tři milimetry srážek. Jen pro srovnání - ve druhém a třetím týdnu to bude průměrně milimetrů devět.

pez TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama