Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 11. 2017
týdenní předpověď

Počasí na týden: Hory zasypal sníh, v nížinách bude zima a déšť

Zima na horách
Zdroj: ČHMÚ, thinkstockphotos.com
Na horách v noci sněžilo (ilustrační foto)

Připravte se na chladný a deštivý týden. Teploty se budou pohybovat maximálně kolem deseti stupňů a na horách se dočkají sněžení. A lépe nebude ani o víkendu.

Česko se probudilo do deštivého rána. Počasí u nás totiž ovlivňuje zvlněná studená fronta, která převážně do Čech přináší srážky. Během dne by měl déšť ustávat.

 

Na horách se v noci dočkali sněhových přeháněk, ráno ještě sněžilo na Šumavě. Znovu sněžit by mělo v polohách nad 800 metrů od čtvrtka až do konce týdne. Výraznější sněhovou nadílku ale meteorologové neočekávají.

 

Předpověď počasí

Pondělí

Přes den bude většinou zataženo s občasným deštěm, na východě a postupně i na západě srážky jen ojediněle. V Čechách nad 1000 metrů srážky smíšené nebo i sněhové. Během dne budou srážky postupně slábnout. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na východě a jihovýchodě kolem 11 °C, v 1000 metrů na horách kolem 2 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 6 °C. V noci v Čechách mírný severozápadní až severní, na Moravě a ve Slezsku jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

15

GALERIE: Sníh na horách

Zdroj: ČHMÚ

Sníh na horách - Bučina

Hodnocení:

 

Úterý

V úterý bude oblačno až zataženo. Zpočátku v Čechách místy se slabým občasným deštěm, postupně částečné ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jihovýchodě Moravy až 14 °C. Mírný východní vítr 3 až 7 m/s.

 

Středa

Ve středu bude oblačno až polojasno, na jihozápadě až zataženo a ojediněle slabý déšť, zpočátku místy mlhy. Postupně od jihu přibývání oblačnosti a místy s deštěm. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při vyjasnění až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na západě a jihozápadě kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Čtvrtek

Čtvrtek bude zatažený až oblačný, zpočátku místy se slabým občasným deštěm, nad 900 metrů srážky sněhové. Postupně od jihu částečné ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude oblačno až polojasno. Ojediněle mlhy. Ojediněle slabý déšť, nad 800 metrů srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

 

Výhled na víkend

O víkendu bude podle meteorologů oblačno až zataženo, jen ojediněle polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká nás čeká zima? Tyhle signály napoví
I vlasům může být zima! Jak je v chladném počasí chránit?

mom TN.cz
Reklama