Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2016 20:31
KOLIK NAPADNE?

PŘEDPOVĚĎ: Česko zase pokryje bílá deka! MAPY SNĚHU

Zdroj: TV Nova

Těšíte se na víkend? Máme jednu špatnou a jednu dobrou zprávu: Bude sice téměř jarní teplé počasí, ale raději si doma nezapomeňte deštníky a pláštěnky...

Ještě v pátek to bude chtít svetr a teplou bundu, ale o víkendu ten svetr klidně můžete nechat doma. Přijde totiž oteplení. Informuje o tom web Českého hydrometeorologického ústavu. V pátek se do střední Evropy od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu. Po jeho severním okraji bude postupovat teplá fronta, která během pátku ovlivní počasí u nás.

 

 

V sobotu začne postupovat přes Britské ostrovy nad Skandinávii hluboká tlaková níže a kolem ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu. V dalších dnech počasí u nás postupně ovlivní jednotlivé frontální systémy postupující v jihozápadním až západním proudění.

 

14

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Mapy srážek - 4

Hodnocení:

 

Předpověď na pátek


V noci oblačno až zataženo s občasným sněžením, pod 300 m i srážky smíšené nebo dešťové. K ránu od západu ubývání srážek i oblačnosti. Přes den Oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Ojediněle sněžení, pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové. Odpoledne a večer od západu místy slabý déšť, na severu území četnější. Ve vyšších polohách ojediněle srážky mrznoucí. Na severovýchodě srážky většinou sněhové.

 

 

Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem -3 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na jihozápadní a bude slábnout.

 

Předpověď na sobotu


Oblačno až polojasno, na Moravě místy, jinde ojediněle zataženo nízkou oblačností nebo mlhy a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na Moravě kolem 6 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, v jihozápadní polovině Čech slabý do 4 m/s.

 

Předpověď na neděli

 

Oblačno až polojasno, na Moravě místy, jinde ojediněle zataženo nízkou oblačností. V Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti a později místy s deštěm. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na východě Moravy a ve Slezsku až +4 °C. Ojediněle náledí.

 

 

Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti kolem +6 °C. V Čechách mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. Na Moravě a ve Slezsku čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Další potvrzení, že se mění charakter počasí. Obyvatele Evropy překvapila polární záře!

tn.cz / gar