Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2017 09:01
týdenní předpověď

POČASÍ: Podzim v Česku udeřil, objevovaly se přízemní mrazíky

Podzim na Šumavě
Zdroj: sumava.net

Po deštivém víkendu nás moc prosluněných dnů nečeká a po krátké pauze se do Česka přeháňky opět vrátí, ale nebudou intenzivní. Teplota během týdne bude mírně stoupat. Závěr týdne bude výrazně lepší, o víkendu by mohlo být i 20 °C. Kvůli nízké teplotě se v noci a po ránu mohou objevovat přízemní mrazíky.

Ještě v pondělí ráno dozníval zejména na jihozápadě našeho území déšť a přeháňky, přes den by se ale podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) mělo vyjasnit. Slunce si ale na dlouho neužijeme, už k večeru začne přibývat oblačnost a na jihozápadě by mělo opět pršet.

 

Kvůli nízkým teplotám kolem 2 °C varují meteorologové před přízemními mrazíky. Na Sněžce v noci rtuť teploměru klesla na -3,1 °C, uvádí portál Meteopress. Přes den by pak teplota mohla vystoupat k 9 až 13 °C.

 

V úterý by měla teplota podle ČHMÚ mírně stoupnout, v noci bude kolem 8 až 4 °C, přes den by pak měly teploty stoupnout na 11 až 15 °C. Na většině našeho území by se měly objevovat přeháňky a déšť.

 

Ve středu by se mělo přes den mírně vyjasnit, déšť a přeháňky se budou objevovat jen ojediněle. Teplota se v noci bude pohybovat kolem 10 až 6 °C, přes den pak vystoupá na 12 až 16 °C.

 

Ve čtvrtek by se měly srážky objevit jen ojediněle, podle meteorologů bude polojasno až oblačno. V noci by mělo být kolem 9 až 5 °C, přes den pak teplota vystoupá na 15 až 18 °C.

 

 

Ani pátek nepřinese výraznou změnu, přeháňky by se měly objevovat jen ojediněle. Teplota v noci klesne na 9 až 5 °C, přes den pak bude kolem 13 až 17 °C.

 

Teplota by přes víkend mohla podle ČHMÚ stoupnout k 15 až 20 °C, v noci ale může klesnout až ke 3 °C, v noci a nad ránem se tak mohou při nízké oblačnosti tvořit mlhy a přízemní mrazíky.

 

Předpověď počasí:


 

klma TN.cz