Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.10. 2017 14:12
mapy srážek

Počasí rozdělilo Evropu: Sněhu se dnes dočkáme nejen na horách!

Zimní počasí
Zdroj: Thinkstockphotos
Sněžit by dnes mohlo i v nižších polohách (ilustrační foto)

Pokud už netrpělivě vyhlížíte sněhové vločky, možná se dnes dočkáte. Sněžit by podle meteorologů totiž mělo i v nižších polohách.

Prvního sněhu si na horách užili už začátkem října, v nížinách na příchod zimy stále čekají. Podle meteorologů by ale Martin měl na bílém koni letos přijet dříve než 11. listopadu. Už tento týden totiž bude ve znamení výrazného ochlazení.

 

"V ranních minimech bude teplota klesat i v nížinách na nulu, v horských oblastech očekáváme až -7 °C, nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat kolem 5 °C," uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress

 

14

GALERIE: Srážkové mapy

Zdroj: Meteopress

Srážkové mapy - 1

Hodnocení:

 

Dnes by se dokonce měly sněhové vločky objevit nejen na horách. "Během úterý očekáváme občasné sněžení na horách - v Moravskoslezském kraji už bude sněžit od 400 metrů nad mořem. Od středy ale očekáváme srážky dešťové i na horách, pouze v noci mohou být přechodně smíšené nebo sněhové,“ dodala Honsová.

 

Sněží u vás? Pochlubte se nám fotkami na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook. Děkujeme!

 

 

Počasí podle webu Severe Weather Europe rozdělilo Evropu na dvě poloviny. Vlivem tlakové výše se do střední a východní Evropy dostal velmi chladný vzduch, který bude postupovat na Balkánský poloostrov a Turecko. Teploty by měly být na těchto místech výrazně pod průměrem. Oproti tomu Britské ostrovy či Island se mohou těšit z teplot kolem deseti stupňů.

 

Počasí v Evropě

 

PŘEDPOVĚĎ NA CELÝ TÝDEN NAJDETE ZDE

 

V Česku by podle předpovědi mělo být chladněji ještě ve středu, ve čtvrtek už budou teploty přes den v maximech dosahovat až 15 stupňů. Teploty kolem třináctky by pak měly panovat až do konce týdne.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká nás čeká zima? Tyhle signály napoví
Víme, jak může počasí pozitivně ovlivnit naše zdraví!

mom TN.cz