Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.4. 2017 20:26
předpověď počasí

ČR bičují kroupy a déšť, někde sněží a hrozí náledí! MAPY SNĚHU

Zdroj: TV Nova

Během úterního večera a středy zasáhne zejména sever Moravy a Slezsko vydatné a trvalé sněžení. Do čtvrtečního rána má napadnout celkem až dvacet centimetrů sněhu, na horách třicet. Na jiných místech země naopak prší.

Před výrazným zhoršením počasí varovali meteorologové. Nad Českem právě probíhá jev, který předpověděli už před několika dny. Ze severu se nad republiku sune studený vzduch ze severu. To s sebou přináší nejen pokles teplot.

 

Dnes v poledne Český hydrometeorologický ústav upřesnil své varování před sněhem - časově i místně. Meteorologové předpokládají, že největší hrozby a dopady bude mít nepříznivé počasí v Jihomoravském a Karlovarském kraji, v Kraji Vysočina, Moravskoslezském, Olomouckém, Pardubickém, Plzeňském a Zlínském kraji. Výstraha tak platí nakonec namísto pro sedm, hned pro osm krajů.

 

Varování meteorologů má formu tzv. "výstražné informace". Varují před náledím, sněhovými jazyky. novou sněhovou opokrývkou a silným větrem. První takto postižený kraj byl dnes Karlovarský, kde sněžení komplikovalo dopravu.


14

GALERIE: Mapy srážek

Zdroj: Meteopress

Srážkové mapy - pondělí

Hodnocení:


 

Policie už řidiče vyzvala, aby odložili své cesty, pokud to není nutné. Problémy se sněhem mají ve stoupáních nejen nákladní vozy, ale i osobní na letních pneumatikách.

Situaci jsme sledovali online:

On-line reportáž

Počasí a doprava

17:10

Špatné počasí bude přetrvávat i ve středu. Na většině území meteorologové předpokládají i sněhové přeháňky nebo sněžení, zejména na severovýchodě území. V Čechách budou zpočátku srážky jen ojediněle. Na Moravě a ve Slezsku můžeme přes den v polohách pod 400 m i očekávat i srážky smíšené. Později večer od severu slábnutí srážek a ubývání oblačnosti. Noční teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C

17:00

Sluníčka si v příštích dnech užijeme nejvíce v pátek

Meteopress- počasí

16:40

V noci bude v Čechách oblačno až zataženo a místy občasné sněžení, zpočátku i déšť se sněhem, během noci ubývání srážek a místy i oblačnosti. Na Moravě a ve Slezsku většinou zataženo a místy občasné sněžení, zpočátku i déšť se sněhem, na severu a severovýchodě sněžení trvalé a vydatné. Nejnižší teploty +1 až -3 °C a ojediněle tvorba náledí. Čerstvý severní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, na horách na severu a severovýchodě kolem 25 m/s. Od vyšších poloh se budou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Na západě zpočátku vítr jen mírný 2 až 6 m/s.

 

Výstraha před sněhovými jazyky platí od dnešního odpoledne až do odvolání pro Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický a Ústecký kraj.

 

121

GALERIE: Jarní sněžení v Česku

Zdroj: zpravy@nova.cz

Jarní sněžení 18. 4.

Hodnocení:

 

Předpověď na dnešek:


Zataženo až oblačno, déšť nebo přeháňky. V polohách nad 400 m, večer od západu ve všech polohách srážky sněhové nebo smíšené. Na horách místy vydatné sněžení.

 

Ranní situace v počasí nad Českem
Zdroj: MeteoRadar

 

Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle náledí. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý severní vítr 4 až 9 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s. Na horách tvorba sněhových jazyků, později místy i závějí.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí: 

 

Sněží u vás? Pošlete nám fotky a videa na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak bezpečně chodit na ledovce a předejít tak pádu
Zima a mráz: Víte, jak vám škodí i čím tělo nejvíc trpí?

tn.cz / gar