Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 14:03
zásah nkú

Pochybné účty české diplomacie: Udělala chyby za 3 miliardy korun!

Zdroj: TV Nova

Nejvyšší kontrolní úřad našel v účetnictví ministerstva zahraničí chyby za téměř 3 miliardy korun. Úřad, který vede ministr Zaorálek, by měl vysvětlit, jak k pochybení došlo.

Kontroloři Nejvyššího kontrolního úřadu tvrdí, že účetnictví ministerstva zahraničí bylo neúplné, neprůkazné a nesrozumitelné. Nesrovnalosti vyčíslily na 2,7 miliardy korun.

 

Úřad, který vede Lubomír Zaorálek, podle NKÚ neúčtoval za zastupitelské úřady průběžně, ale jednorázově. Například ministerstvo zaúčtovalo 302 tisíc účetních zápisů pouze dvěma doklady. Ty přitom tvořily 59 procent všech účetních zápisů ministerstva v roce 2015.

 

Další prohřešek vidí kontroloři v tom, že ministerstvo nerozlišovalo mezi hotovostními a bezhotovostními pohyby peněz. Všechny hotovostní operace účtovalo, jako by šlo o bezhotovostní pohyby na bankovních účtech, čímž vznikl v účetnictví zmatek.

 

 

Nejvyššímu kontrolnímu úřadu se nelíbí ani financování záloh za 200 milionů korun. Ty mělo ministerstvo poslat jinému subjektu, přitom se při kontrole zjistilo, že peníze byly převáděny mezi vlastními bankovními účty ministerstva.

mom/Nikol Kudrnáčová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.3. | 14:57 josefvyskoc
8
tohle udelat maly zivnostnik, tak s nim stat zatoci jako s vrahem !...ale je ...
20.3. | 16:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Hotovost vs. bezhotovostní převod? To snad nemůže possrat ani živnostník ...
20.3. | 16:41 vsetula
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nic neobvyklého v tomto našem bordel státě ! Miliarda sem miliarda tam ! Vždyt' jsou to peníze jenom dan'ových poplatníků ! A proto hurá na Babiše ! Sedřeme ho z kůže !
20.3. | 16:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hotovost vs. bezhotovostní převod? To snad nemůže possrat ani živnostník vedoucí zjednodušenou evidenci
20.3. | 15:45 reypal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tady ba nemělo být nic k diskuzi.Zvorálek zvoral jako všechno.No jo socan.Zaplať,tak jako každý z nás,pokud máme odpovědnost.
20.3. | 15:03 josefvyskoc
6
Náhlasit nevhodný komentář
je potreba si otevrene rict, ze na ty vily za desitky milionu okolo cele prahy se vydelat praci proste neda...a ze jich tam je, jako hub po desti !...politici, urednici a na ne napojene firmy kradou tak, ze nedrzej ani poledni prestavku...jak sami rikaji, "dřou" jako kone !...
20.3. | 14:57 josefvyskoc
8
Náhlasit nevhodný komentář
tohle udelat maly zivnostnik, tak s nim stat zatoci jako s vrahem !...ale je jasne, ze pri masivnim rozkradani rozpoctu uredniky je potreba "vytvorit zmatek" aby se na nic neprislo...samozrejme vinik se nenajde a uz vube ne , ze by nekoho nekdo potrestal !
20.3. | 14:44 sigr
7
Náhlasit nevhodný komentář
Mě by zajímalo kdo za ty pitomé 3 miliardy korun ponese nějakou zodpovědnost.???