Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 13:30
Sledovaný proces

Den D Petra Kramného: Co svědčilo pro něj a co proti němu? ANALÝZA

Zdroj: TV Nova

Dlouho očekávaný verdikt v kauze Petra Kramného padl po 526 dnech od smrti jeho ženy Moniky a dcery Klárky v Egyptě. Ale už nyní je jasné, že nás čeká další dějství tohoto ostře sledovaného případu. Ale kdo se odvolá?

Obvykle trvají hlavní líčení s obžalovanými z vražd jen pár dní, protože jsou k dispozici vzorky DNA, otisky prstů a další přímé důkazy. To ovšem v případě Petra Kramného chybí a proto se soud táhnul dlouhé měsíce.


Hlavní líčení natáhli i soudní znalci z oboru lékařství - posudky obhajoby a obžaloby se totiž neshodly prakticky v ničem a soudkyně Renata Gilová tak musela jednání odročit a čekat na třetí, revizní posudek.


Proč? Protože vyjádření lékařů byla pro vynesení verdiktu v této sledované kauze naprosto zásadní. Zatímco běžně totiž má soud k dispozici vzorky DNA, otisky prstů a pachové stopy z místa činu, které jasně ukáží na konkrétního člověka, tentokrát tohle všechno chybí.


Mohou za to egyptští "vyšetřovatelé", kteří podle všeho odvedli naprosto otřesnou práci. Důkazem může být výpověď delegátky cestovní kanceláře, která u soudu popsala, že to byla ona, kdo v hotelu těla Moniky a Klárky ohledával. Policisté se vymluvili na ramadán.


Závěrečné řeči v kauze zazněly krátce před Vánocemi:


Ještě k tomu českým kolegům poslali těla zemřelých s obrovským zpožděním a navíc bez žaludků. Rozbor obsahu žaludků by přitom mohl velmi usnadnit potvrzení nebo vyvrácení Kramného verze o záhadné otravě.


Nedostatek přímých důkazů je hlavním důvodem toho, že se soud s Petrem Kramným táhnul a že velmi často nepřipomínal trestní kauzu, ale spíš pavlačovou "žvanírnu", v níž se střídají sousedi, známí a dokonce i bývalí milenci.


Za tím vším zkrátka stála snaha nahradit nedostatek přímých důkazů důkazy nepřímými. A sluší se poznamenat, že svědci prokázali, že Petr Kramný soudu lhal - minimálně o tom, že on a Monika měli idylický vztah a že nevěděl o tom, že by mu manželka byla nevěrná.


Soud pochopitelně může pachatele odsoudit i na základě nepřímých důkazů, ale pouze v případě, že tyto důkazy tvoří celistvý, nepřerušený řetěz. A to v případě Kramného tak úplně neplatí, protože není stále jasný motiv hrůzného činu.


Respektive by motivem mohl být hrozící rozpad manželství s Monikou. To ovšem stále uspokojivě nevysvětluje, proč by Kramný ze světa sprovodil i dceru Klárku, kterou podle svědků měl opravdu rád.


A soudy se musejí řídit principem "in dubio pro reo" neboli v případě pochyb ve prospěch obviněného/obžalovaného. Je tedy otázkou, zda soudkyně Renata Gilová Petra Kramného nakonec za mříže pošle nebo ho osvobodí, protože se nade vší pochybnost nepodaří prokázat, že vraždil právě on.

 

 

Ať už ovšem bude verdikt ostravského krajského soudu jakýkoli, je jisté, že tam proces neskončí. Petr Kramný jasně avizoval, že se nesmíří s ničím menším než osvobozujícím verdiktem.


A státní zástupce Vít Legerský pro změnu velmi jasně dává najevo, že Petr Kramný zabil manželku i dceru a zaslouží si jít do vězení na hodně dlouho. Navrhnul mu třicetiletý trest.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Konečně se rozhoupala! Dáda Patrasová požádala o rozvod

KRÁSA NA OBTÍŽ: Hvězdný herec byl zatčen za to, že vypadal příliš dobře!

VÁŠ PŘÍBĚH: Agresivní žárlivec - nejhorší partner na světě
VÁŠ PŘÍBĚH: Žila jsem s agresivním opilcem!
VAŠE PŘÍBĚHY: Můj kluk mě uhodil. Co teď?
VAŠE PŘÍBĚHY: Z obyčejné lásky do vězeňské cely!

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.11. | 07:52 Jusa123
30
Soudkyně se ukázala jako profesionál na svém místě.Aby soud a vyřčení rozsudku ...
7.11. | 13:29 valesovaverakac
-29
Jusa123 kdyby jste si dobre prečetla co jsem napsala,že usmiívá z jednání ...
7.1. | 15:02 Jusa123
5
Náhlasit nevhodný komentář
satan už mi dej pokoj coby kdyby VYVRAŽDIL SI SVOU RODINU,už to můžu napsat?že je VRAH?Už to není zakázané,nebo ano?Dostal co si zasloužil ten NEJZNÁMĚJŠÍ ČECH bude pořád a teď i NEJZNÁMĚJŠÍ VRAH,který si myslel že všechny přelstí.Dopadlo to jak mělo!!!!!!!!
7.1. | 14:18 satanastatanas
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Jusinko, milacku, tak Egyptsti policajti kryly vrazdu? A jinak, vsechno v poradku?
7.1. | 13:27 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
Milos aby bylo jasno v Eg.odebrali JEN ŽALUDKY a pitvu nedělali byl ramadan.ŽALUDKY VZALI POUZE PROTO ABY U NÁS NEZJISTILI VÍC.Je zbytečné už o takových věcech psát JE VINEN a tím to končí.DOSTAL CO SI ZASLOUŽIL a tak je to SPRÁVNĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!
7.1. | 13:20 satanastatanas
-6
Náhlasit nevhodný komentář
28 let..Soud se priklani k "rozsirene sebevrazde" Elektrinou..No , to me poseJ..Rozsirena sebevrazda, to ano..Ale to potom mela byt souzena Monika, in memorian..Cesko zacina byt nebezpecne pro slusne lidi!
7.1. | 13:12 leonny
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ono stačí, že Kramný lže. Proč by lhal člověk, kterému umřela rodina? Není důvod si vymýšlet jak vše bylo. Je tady hodně nesrovnalosti kolem té vraždy. Myslel si, že mu otrava projde v takové zemi.
7.1. | 12:59 roko-lanek
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Proč by ji zabijel v egyptě?Kdyby je chtěl zabit tak to uděla v Karvine.Kramny je nevinny to musi byt všem jasné.
7.1. | 12:29 josefvyskoc
6
Náhlasit nevhodný komentář
zpivá celá cela :) ...homoklady a frustrovane zeny mu muzou do vezeni posilat zamilovany dopisy plne nehy a pochopeni :))) ...
7.1. | 10:32 Jusa123
15
Náhlasit nevhodný komentář
Ať to dnes dopadne jakkoliv konec ještě potrvá,buď se odvolá jedna nebo druhá strana.Pro mě na 100% a ani 1% nepochybuji že to udělal.Otázkou je jestli budou stačit důkazy,měli by,protože kritéria které jsou potřeba splňují.Držím palce ať to dopadne jak má.
7.1. | 10:14 satanastatanas
-14
Náhlasit nevhodný komentář
Dalsi vtip. Ceska policie nemela moznost prozkoumat misto cinu..Nemohla nebo nechtela? Stejne tak, proc nebyl proveden vyslech Egyptskych prosektoru, pripadne vysetrovatelu? Hezky zinscenovane , ktomu vejit do dejin jako delane!
7.1. | 09:57 satanastatanas
-17
Náhlasit nevhodný komentář
Jaktoze Horakova byla nevina? Zceho tak soudite? Uz vam "demokrati" ukazali po 60 letech soudni akta? Vypada to, ze dnes konci dve telenovely..Jilkova a soud s Kramnym..A zivot bude jeste nudnejsi...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme