Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 4. 2018
Cílil na ženy?

Pod koly dodávky zemřelo 8 žen a 2 muži. Útočník mstil svou samotu

V Torontu najela dodávka do lidí
Zdroj: Linkedin, ČTK
V Torontu vraždil 25letý Alek Minassian

Kanadské úřady identifikovaly všechny oběti pondělního útoku v Torontu. Většina z nich jsou ženy, což nahrává teorii, že Alek Minassian měl psychické problémy spojené s nezájmem žen. Oběti jsou ve věku od 22 do 94 let.

Torontští policisté ve spolupráci s koronerem identifikovali deset lidí, kteří v pondělí zemřeli pod koly dodávky. Jejich rodiny už smutnou zprávu o úmrtí obdržely, proto mohla policie totožnost obětí zveřejnit. Píše o tom kanadský portál CBC News.

 

Při útoku zemřelo osm žen a dva muži. Minassian dodávkou zabil 22letou Sohe Chungovou a stejně starou Ji Hun Kimovou, 30letou Anne Marie D'Amicovou, 33letou Andreu Bradennovou a 45letou Beutis Renuku Amarasinghaovou.

 

Oběťmi masakru jsou také 80letá Dorothy Sewellová, 83letá Geraldine Bradyová a 94letá Mary Elizabeth Forsythová. Z mužů zavraždil útočník 45letého Chul Min Kanga a 85letého Munira Najjara. Většina mrtvých žila v Torontu, někteří pocházejí z Jižní Koreje.

 

 

Oběti z Toronta
Zdroj: facebook, CBC Identifikované oběti z Toronta

 

Policisté pracují s vyšetřovací verzí, že Minassian útočil, aby se pomstil za nezájem žen. Krátce před činem totiž na facebooku velebil Elliota Rodgera, který v roce 2014 v Kalifornii právě jako pomstu za odmítnutí ženami zabil šest lidí.

 

Minassian byl obviněn z desetinásobné vraždy a třinácti pokusů o vraždu. Právě tolik lidí při útoku vážně zranil, další byli zraněni lehce. Pachatel podle spolužáků trpěl Aspergerovým syndromem, formou sociální poruchy.

 

 

 

Bílá dodávka najela do davu lidí v centru Toronta v pondělí krátce před půl druhou odpoledne. Řidič z místa činu ujel, policisté ho ale rychle dopadli. Jeho motiv je zatím nejasný, kriminalisté už ale vyloučili teroristický útok.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

epa TN.cz
Reklama