Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 12. 2015
Svědectví

Pod pokličkou: Takhle funguje SEXUÁLNÍ OTROCTVÍ v ISIS!

ISIS - Poprava otrokyň
Zdroj: YouTube.com/ Profimedia.cz
Islámský stát popravuje otrokyně

Ve srovnání s jinými teroristickými organizacemi vyniká Islámský stát v mnoha věcech. Jednou z nich je i systematické sexuální otroctví. Islámský stát zotročil tisíce mladých žen, s nimiž obchoduje jako s majetkem. Sexuální otroctví dokonce považuje za součást náboženství.

Když Islámský stát dobyl severoirácký Mosul, jeho strategie se změnila. Další postup směrem k horám na severu země považovali místní i irácká armáda za snahu rozšířit teritorium ovládané ISIS. Záhy ale zjistili, že Islámský stát změnil strategii. Výpad proti územím, kde žila Jezídové, nevedla snaha získat další území. Byla to předem připravená operace, jejíž cílem bylo získat sexuální otrokyně.

 

"Když teď máme chalífát, tak můžeme mít otrokyně chalífátu!" shrnul přesně uvažování vedoucích představitelů ISIS britský džihádista Abú Baraa. Islámský stát kvůli tomu rozpoutal strašlivý masakr u Sindžáru.

 

ISIS v dobytých vesnicích oddělil ženy od mužů. Mladí chlapci se museli svléct do půl těla a pokud jim již rostlo podpaždí ochlupení, byli zařazeni mezi muže a postříleni na polích za vesnicemi. Svědkyně, které masakr přežily a staly se sexuálními otrokyněmi, vypověděly o hrůzách, které se u Sindžáru odehrály, v rozhovorech s reportéry listu NY Times.

 

 

Islamisté na ovládnutá území přijeli autobusy, zajaté ženy v nich přepravili do Mosulu a dalších velkých iráckých měst. Po čase je rozvezli do menších měst, kde je prodávali na trhu se sexuálními otrokyněmi.

 

O svých zajatkyních si vrazi z ISIS vedli přesné záznamy. Každá žena musela uvést své jméno, příjmení, odkud pochází, kolik ji je, jestli byla vdaná a jestli měla děti. Na území Islámského státu se dokonce vyvinula kasta velkoobchodníků, která od bojovníků nakupuje otrokyně ve velkém a pak je přeprodává dál. Dokonce si vytvořili katalog s fotografiemi svých žen.

 

 

Otrokyně se museli před potenciálními kupci předvádět. Ačkoliv islámské právo šária požaduje, aby byly ženy přísně zahalené, tak samozřejmě na trhu s otroky nic takového neplatilo. Ženy musely také zodpovídat intimní otázky, například kdy měly naposledy menstruaci. Podle New York Times tak potenciální kupci zjišťovali, jestli otrokyně není těhotná. Sex s těhotnou otrokyní totiž Korán zakazuje.

 

Prvními oběťmi Islámského státu byly jezídské ženy. Jezídy totiž ISIS považoval za bezvěrce a na rozdíl od zástupců jiných náboženství, křesťanů a židů, k nim nemá vůbec žádný respekt. Křesťané a židé se totiž mohli z otroctví vykoupit, jezídové nikoliv. Jak ale postupně ISIS došly jezídky, vydal nové stanovisko, které povoluje sexuální zotročování křesťanek a židovek, jsou-li zajaty během bitvy.

 

Islámský stát mění strategii:

 

Sexuální otroctví je pro Islámský stát důležité z několika důvodů. Prodej otrokyň, respektive platba výkupného, je nezanedbatelným zdrojem příjmů pro pokladnu ISIS. Vidina několika sexuálních otrokyň zase motivuje zahraniční bojovníky, aby se přidávali na stranu Islámského státu. V konzervativních muslimských komunitách je totiž sex jinak tabu. A v neposlední řadě zvěsti o hrozném zacházení s ženami jsou účinnou propagandou, díky které z území, jemuž hrozí ovládnutí Islámským státem, utíkají tisíce lidí.

 

Zacházení s ženami zpočátku dokonce děsilo některé sympatizanty ISIS. Náboženští představitelé jim ale dokázali vše náležitě "vysvětlit". Ženy, kterým se podařilo z otroctví utéct, vypověděli, že muži, kteří je znásilňovali, tvrdili, že je to ve jménu Koránu, respektive, že to od nich žádá bůh.

 

 

Islámský stát vydal dokonce skoro čtyřicetistránkový manuál, který popisuje, jak mají bojovníci zacházet se zajatými ženami. Dočteme se v něm například, že otrokyni je možné prodávat jako jakýkoliv majetek. Jakýkoliv fyzický kontakt je ovšem povolen pouze s ženami, které bojovník vlastní. Není možné půjčovat si cizí otrokyně.

 

Manuál povoluje dokonce i sex s dětmi! "Je povoleno mít sex s dívkami, které ještě nedospěly do puberty, pokud jsou na sex připravené," stojí v manuálu. O tom, jestli je dívka na sex připravená, rozhoduje sám její majitel.

 

 

Vrazi z ISIS dokonce mohou své otrokyně propustit. Jak listu NY Times vypověděla jedna pětadvacetiletá otrokyně, její majitel jí jednoho dne přinesl zalaminovaný papír, na kterém stálo, že je svobodná. "Vysvětlil mi, že právě dokončil výcvik, aby se stal sebevražedným atentátníkem," vzpomíná dívka, která pak dokument podepsaný soudcem Islámského státu ukazovala hlídkám ISIS a tak doputovala v bezpečí ze Sýrie ke své rodině v Iráku.

 

Ze spárů ISIS se podařilo uprchnout už více než tisícovce sexuálních otrokyň. Lidskoprávní organizace jako Human Rights Watch a Amnesty International ale upozorňují, že posttraumatická péče o bývalé sexuální otrokyně ISIS je ale nedostatečná a že mnoho z nich si sáhne na život, než aby musely žít v hanbě kvůli tomu, co prožily.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Záznam ze služebny: Policistku vyhodili z práce za tento orální sex kolegovi!

Tady jsou. Vítězky soutěže o nejkrásnější vagínu světa! GALERIE

vbo TN.cz