Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2017
zamítnuté odvolání

Pod vlivem drog zavraždil policistu. Půjde do vězení na 18 let

Obžalovaný Lukáš Hajný
Zdroj: ČTK
Vrchní soud v Praze potvrdil trest 18 let nepodmíněně.

Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil trest 18 let vězení pro Lukáše Hajného (18). Ten loni před Vánoci jednoho policistu zavraždil a druhého vážně zranil. Soud mladíkovi odmítl odvolání, s tím, že byl během spáchání trestného činu příčetný a pouze jej přeřadil do mírného typu věznice.

Obžalovaný se snažil proti červencovému rozsudku odvolat. Znalci se však shodli, že byl příčetný a jednal s plným vědomím. Odvolací senát se ovšem usnesl, že umístění Hajného do věznice s ostrahou není nutné, neboť v minulosti nebyl trestán.

Reklama

 

"Bude mít dost času na to, aby si svou chybu a pochybení ve věznici uvědomil,“ uvedl předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.

 

Hajný loni týden před Vánoci fyzicky napadal příbuzné. Když na místo dorazila policie, napadl i strážníky. Jednoho z policistů bodl do břicha nožem a porušil mu slezinu. Muž později o slezinu přišel.

 

Druhého policistu bodl do zad v oblasti hrudníku. Ten svému zranění později v nemocnici podlehl. Hajného nakonec odzbrojila jeho matka.

 

 

Podle obhájce Hajného měla být policie na situaci více připravená. Mladík před soudem přiznal, že byl v době útoku pod vlivem pervitinu a marihuany. Když na místo přijela policejní hlídka myslel si prý, že dům někdo přepadl.

 

"Kdybych věděl, že to jsou policisté, a ne nějací gangsteři nebo teroristé, jak jsem si myslel, tak bych proti nim nešel s nožíkem, protože to je přece hloupost. Navíc byli dva,“ vyjádřil se Hajný u soudu. Dále uvedl, že zaútočil, protože se policistů lekl a celého činu velmi lituje.

kik TN.cz
Reklama