Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 2. 2018
nový rekordman

Podívejte se do nejvyššího hotelu světa! Zlatý skvost měří 365 metrů

Zdroj: TV Nova

Dubaj slaví další světový rekord. Dnes tam otevřeli nejvyšší hotel světa. Komplex Gevora hostům nabízí více než 500 luxusních pokojů. 356 metrů vysoká budova má i několik bazénů nebo lázně.

Dubajské panorama zdobí další zlatý skvost. Atypická střecha nejvyššího hotelu světa pyšně ční nad mraky nedaleko slavné Burdž Chalífy. Ne každému se ale pompézní stavba zamlouvá.  

 

"Možná je to nejvyšší hotel na světě, ale exteriér je, řekněme, ošklivý. Zdá se nenápaditý oproti ostatním budovám, které tvoří ohromující panorama města," napsal na twitter jeden z komentujících.

 

Na nejvyšší budovu světa mají hosté z 75patrového hotelu dokonalý výhled. Dubaj můžou pozorovat i z bazénů, které zabírají celé patro pod širým nebem. Hotel se chlubí také luxusními lázněmi, přepychovou vířivkou a třemi restauracemi.

 

 

"Náš design a koncept pohostinství si zakládá na arabských tradicích. Víme přesně, co hosté chtějí a potřebují," popsal manažer hotelu Jairaj Gorsia.

 

První příčku žebříčku nejvyšších hotelů světa obsadil hotel Gevora jen o fous. Dosavadního rekordmana, který také stojí v Dubaji, překonal o metr.

 

 

Ve zlaté budově je šest výtahů, z přízemí do horního patra vyjedou za 38 vteřin rychlostí 26km/h. V 356 metrů vysokém hotelu je celkem 3859 schodů. Na postele je zapotřebí 10 000 čtverečních metrů bílých prostěradel, což by stačilo na pokrytí téměř dvou fotbalových hřišť.

 

Hotel zatím nepřijímá rezervace přes internet. Cena za jednu noc se prý bude pohybovat v přepočtu od tří do jedenácti tisíc korun. To je jen zlomek ve srovnání s jedním z nejluxusnějších hotelů na světě. V dubajském Burdž al-Arab za noc zaplatíte přes 35 tisíc korun.

mom/Ema Klementová TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama