Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 1. 2018
Odchod herce

Podívejte se na poslední rozhovor s Labudou. O Češích i o závisti

Zdroj: tvnoviny.sk

Ve věku 73 let náhle zemřel významný herec Marián Labuda. Televize Markíza s ním před Vánocemi u příležitosti 25. výročí rozdělení Československa natočila rozhovor.

"Přiznávám bez mučení, že jsem si neuměl představit, že bychom byli rozděleni. Ale teď je to docela dobré, protože se nemáme na koho vymlouvat. Ani na Čechy, Prahu, ani na Moskvu, Rusy. Teď jsme se odhalili v plné kráse. Vše je na nás," řekl reportérovi Michalovi Hečkovi.

 

Odpověděl i na otázku, zda Slováci zvládají být samostatní. "Víte, když je člověk přinucen spoléhat sám na sebe, tak musí zvládnout i horší věci. Myslím, že pomaličku to zvládáme a zvládneme to ještě lépe, když si přestaneme závidět," dodal Labuda.

 

Známý slovenský herec Marián Labuda, který hrál i v řadě českých filmů, zemřel ve věku 73 let. Podle informací serveru tvnoviny.sk herec chtěl vyjet autem z garáže, a když do vozu nastupoval, ztratil vědomí. Jeho manželka okamžitě zavolala záchranku. Na pomoc jí přispěchal kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal umělce oživovat. V oživovaní ho pak vystřídali záchranáři, ale bohužel neúspěšně, uvedl server. Podrobnosti čtěte zde.

 

Herec dlouhé roky trpěl cukrovkou. Labuda se narodil 28. října 1944 v obci Hontianske Nemce na jihu Slovenska. Vystudoval divadelní fakultu Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Po studiu začal hrát ve Slovenském národním divadle. Často hostoval i v českých divadlech.

 

 

Vedle divadla účinkoval v desítkách filmů a televizních inscenací. Čeští diváci ho dobře znají například z filmů Vesničko má středisková nebo Obsluhoval jsem anglického krále.
 

TN.cz
Reklama